Recenzia

Tréningový plán pre Mesomorphs


Ľudská postava má tri formy: ektomorfu, mezomorfu a endomorfu. Zatiaľ čo ektomorfám je ťažké priberať na váhe a svalovej hmoty, endomorfy trpia opačným problémom; mezomorfy pristávajú uprostred. S typickými stredne až veľkými kosťami a svalmi, prirodzene atletickou stavbou a tendenciou rýchlo schudnúť a schudnúť a dosiahnuť svalovú hmotu mezomorfy vďaka aktívnym, často náročným fitness režimom, získavajú silu a vytrvalosť. Pred začatím cvičebného programu sa však poraďte so svojím lekárom.

Silový tréning

Mesomorfy sú prirodzene silné a ľahko reagujú na cvičenie, vďaka čomu sú si z tréningu hmotnosti všimnuté rýchlo. Viacnásobné týždenné tréningy odporu pomocou stredne ťažkých až ťažkých závaží s obmedzeným odpočinkom medzi sadami pomáhajú pri zostavovaní mesomorfov. V alternatívne dni robte horné a dolné telové cvičenia s použitím dvoch až troch sérií ôsmich až 12 opakovaní, každý medzi 30 a 90 sekundami po každej sade. Zložené cvičenia súbežne pracujú s viac ako jednou svalovou skupinou a kĺbmi a zahŕňajú vytiahnutie, mŕtvy ťah, ohnutý rad, lis na hrudník, drep a výpad.

Kardiovaskulárne cvičenie

Zatiaľ čo mezomorfy ľahko zvyšujú silu, tiež ľahko priberajú na váhe. To znamená, že kardiovaskulárne cvičenie by sa malo stať častou, pravidelnou súčasťou cvičebného režimu. Americká rada pre cvičenie odporúča spárovať 30 až 45 minút kardiovaskulárneho cvičenia s rezistenciou trikrát až päťkrát týždenne, aby sa zabezpečil primeraný aeróbny a anaeróbny výcvik; kardio intervalový tréning poskytuje optimálne výsledky. Počas behu spaľuje najviac kalórií za minútu, krokový mlyn, eliptický trenažér a ergometer poskytujú spaľovanie tukov kardiovaskulárne cvičenia. Po zahriatí na päť minút sprintu na jednu minútu. Po dvojminútovom zotavení pokračujte v rýchlom a rovnomernom pohybe; zopakujte trojminútový okruh ďalších šesťkrát a potom nechajte vychladnúť štyri minúty.

Výživa a fitnes

Každý úspešný fitnes režim musí obsahovať správnu stravu. Nedostatočná výživa predstavuje malý zisk v telocvični, dokonca aj pre fyzicky požehnaný mezomorf. Nízkotučné bielkoviny, ako je napríklad beztukový grécky jogurt - vyšší obsah bielkovín ako bežný jogurt - plus vajcia, hydina a morské plody, vytvárajú silné svaly a podporujú rast svalov. Komplexné uhľohydráty, ako je špenát a iná zelená zelenina, celozrnné potraviny a ovocie s nízkym obsahom cukru, poskytujú mesomorfu dostatok energie na prácu v náročných denných cvičeniach. Potraviny s vysokým obsahom vlákniny, ako napríklad fazuľa, zvyšujú pocit plnosti, čo môže pomôcť mesomorfe vyhnúť sa sladkým bingom. ACE uvádza, že zatiaľ čo väčšina športovcov považuje vodu za primeranú, mezomorfy, ktoré vykonávajú intenzívnejšie cvičenia, môžu vyžadovať rýchlejšie doplnenie elektrolytov športovými nápojmi.

Viac tipov

Mesomorfi, ktorí nenosia nadbytočný telesný tuk, môžu obmedziť srdcové sedenia na dvakrát týždenne, hoci tí, ktorí to robia, by mali plánovať tri až päť 45-minútové obdobia týždenne. ACE uvádza, že obmedzenie bielkovín pred a pred hydratáciou v dostatočnom predstihu pred náročnými cvičeniami zvyšuje výkon. Pretože mezomorfy vyžadujú časté výzvy, zmena postupu každých päť alebo šesť týždňov umožňuje stabilný pokrok. Nakoniec telo buduje svalovú hmotu v pokoji, takže dosiahnutie úplného nočného spánku zlepšuje výsledky a celkovú kondíciu.