Recenzia

Najlepšie rutinné cvičenie pre ťažké zdvíhanie

Najlepšie rutinné cvičenie pre ťažké zdvíhanie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičenie s vysokou hmotnosťou zvyšuje silu a svalovú hmotu. Ťažké je subjektívny pojem a odkazuje na to, čo je pre vás ťažké, namiesto toho, aby odkazovalo na určité množstvo zdvihnutej hmotnosti. Silový tréning môže byť prospešný pre spaľovanie kalórií, podporu odbúravania tukov, zvýšenie metabolizmu a tiež prevenciu poranení. Podľa MayoClinic.com. Aj keď nie je stanovené najlepšie cvičenie na zdvíhanie ťažkých bremien, pri plánovaní vašej rutiny je potrebné zvážiť množstvo faktorov.

Ťažké zdvíhanie

Výcvik ťažkej váhy má tendenciu byť vykonávaný pre menej opakovaní. Sady pozostávajú z jedného až šiestich opakovaní a vykonávajú sa medzi 75 a 100 percentami jedného maximálneho počtu opakovaní - najťažšia váha, ktorú môžete zdvihnúť s dobrou formou pre jedno opakovanie. Vyššie sady opakovaní by sa nepovažovali za ťažké, pretože by ste museli použiť nižšie percento svojho maxima. Obnovenie medzi ťažšími sadami môže trvať dlhšie ako ľahšie, takže medzi sadami budete možno potrebovať až tri až štyri minúty.

Cvičenie

Sila budete rýchlejšie budovať sústredením sa na kombinované cvičenia, píše tréner sily Eric Eric Cressey v časti „Maximálna sila“. Tieto pracujú na viacerých svalových skupinách naraz a zahŕňajú cvičenia, ako sú zmeny drepu a mŕtveho ťahu, výpady, lavičkové a spätné lisy, ťahy a riadky. Izolácie s jedným kĺbom, ako sú kučery bicepsov, predĺženia nôh a bočné zvýšenia, nie sú zvlášť vhodné pre ťažké sady s nízkym počtom opakovaní, pretože môžu byť stresujúce pre vaše kĺby a je väčšia pravdepodobnosť, že budete používať zlú formu, pretože všetok tlak je na iba jedna skupina svalov, než aby bola distribuovaná do viacerých svalov.

Bežný

Celotelové cvičenia sú pre budovanie sily najlepšie, tvrdí Tony Gentilcore, tréner v Cressey Performance v Bostone vo svojom článku „Smart od začiatku“. Celotelové cvičenia vám umožňujú zasiahnuť každú veľkú svalovú skupinu v každej relácii. Predstavte si, že každé cvičenie je skôr pohybovým vzorcom než prácou jednotlivých svalov. Sedem základných kategórií pohybových pohybov sú vodorovné tlaky, vodorovné ťahy, zvislé tlaky, zvislé ťahy, štvorhlavé dominanty, bedrové dominanty a pohyby jednej nohy.

Programovanie

Trénujte trikrát týždenne, medzi jednotlivými sedeniami musíte odpočívať najmenej jeden deň. Vykonajte jedno cvičenie z každej kategórie pohybu, každé cvičenie pre tri až štyri sady po päť až osem opakovaní. Pokrok trochu každé cvičenie pridaním ďalších pár libier na každé cvičenie, alebo pridaním sady a opakovania. Ak si nie ste istí správnymi cvičebnými technikami, požiadajte o pomoc kvalifikovaného trénera.Komentáre:

 1. Doulmaran

  Je jedno aké

 2. Dubar

  I thought it never happens

 3. Joyanna

  It agree, this amusing opinion

 4. Mirr

  Rather valuable idea

 5. Ethelwulf

  Where you so for a long time were gone?

 6. Biecaford

  You are one of the few who writes really wellNapíšte správu