Recenzia

Rozvrh tréningu pre beh späť


Ak chcete byť špičkovým hráčom na ktorejkoľvek úrovni - stredná škola, vysoká škola, národná futbalová liga - buďte pripravení pracovať celoročne. Chris Johnson z Tennessee Titans je jedným z najrýchlejších hráčov v hre. Bývalý hviezdny atletik sa dostal k profesionálom hlavne kvôli tvrdej pracovnej etike, ktorá mu umožnila zvýšiť jeho kvalifikáciu na kvalifikáciu na vysokoškolský futbal Division I, a potom sa ešte rýchlejšie ako profesionálny atlét sústredil na silu jadra a na dlhé kroky. , „Odkiaľ pochádzam, existuje veľa chalanov s talentom, ktorí to neurobili,“ povedal Johnson na webovej stránke STACK. „Takže som vždy vedel, že tvrdá práca je jednou z najdôležitejších vecí.“

Druhy tréningov

Ako vysvetľuje Sports Fitness Advisor, rozvrh tréningu pre beh späť alebo iný futbalista zahŕňa fázu pred sezónou, sezónu a prechodnú fázu. Najťažšia práca sa vykonáva v mimosezónnej fáze. V závislosti od pozície, ktorú hráte dozadu a od vášho štýlu, budete chcieť svoje tréningy individualizovať. Rýchlosť späť, ako napríklad Johnson, musí zdôrazňovať rýchlosť a obratnosť. Plná opera koňa musí zdôrazňovať silu.

Predsezónne tréningy

Pokiaľ ide o silu a silu, začnete s funkčným silovým tréningom zdvíhaním závaží počas mimosezónnej sezóny, potom jazdou na maximálnom silovom tréningu s ťažšími váhami pre optimálny vývoj svalov a nakoniec pracujete na výbušnej sile a športovo špecifických cvičeniach. Sports Fitness Advisor hovorí, že rýchlosť a obratnosť práce sa stanú významnejšou súčasťou vašich tréningov neskôr v mimosezóne a využívajú rozsiahle intervalové školenia - všestranné sprinty sa striedajú s pomalším „odpočinkovým“ obdobím behu. Flexibilné vŕtačky sú obzvlášť dôležité pre všetkých futbalových hráčov, najmä pre bežcov, pretože optimálny rozsah pohybu zvyšuje vašu rýchlosť, obratnosť a dokonca aj silu. Bývalá mimosezónna týždenná sezóna Herschel Walkerová zahŕňala šesť dní 85-minútového tréningu. Walker zdvihol závažia zamerané na rôzne časti tela v oddelených dňoch a každý týždeň pracoval niekoľko dní kardio a plyometrics.

Cvičenie v sezóne

Cieľom tréningov v sezóne je udržať všetky zisky, ktoré ste dosiahli mimo sezóny, a každý týždeň vrcholiť pre hru. Váš tréningový program je prísne spojený s hrami. Musíte sa plne zotaviť z hry pred náročným tréningom a odpočívať alebo znižovať intenzitu tréningu, keď sa blíži deň hry. Hmotnostné tréningy sú zvyčajne znížené a počas týchto sedení budete robiť menej opakovaní a nastavovaní.

Prechodná fáza

Pretože vaše telo bude pravdepodobne na konci sezóny zbité, je nevyhnutná prechodná fáza trvajúca štyri až šesť týždňov. „Ak nechcete mať čas na odpočinok - fyzicky aj psychicky - vyhoríte,“ hovorí Sports Fitness Advisor. Veľa hráčov si počas mimosezóny užíva iné rekreačné športy, napríklad golf, basketbal alebo poľovníctvo. Ak budete aktívny a robíte niečo, čo vás baví, osvieži vaše telo a ducha na začiatku mimosezónnych tréningov a na dlhé obdobie do ďalšej sezóny.

Dôležité informácie

Najlepšie bežiace chrbty individualizujú svoje tréningy rôznymi spôsobmi. Aj keď Chris Johnson a Ray Rice, hviezda šampióna Super Bowl v roku 2012, Baltimore Ravensová, do svojich mimosezónnych tréningov zahrnujú veľa plyometrických cvičení - skákania, skákania a obmedzovania, ktoré vyvíjajú výbušnú rýchlosť a silu - Riceová rád pracuje na pláž v New Yorku. Ako vysvetľuje STACK, tréner Rice vymyslel rutinu s rôznymi skokmi vpred, vzad a na boku a chmeľom, aby simuloval pohyby chrbta počas hry. Sprinting na pláži je tiež cvičenie základ pre ryžu. Beh na piesku zvyšuje intenzitu tréningu a zároveň znižuje vplyv na kĺby.