Recenzia

Cvičenie zamerané na úpravu pasu pre mužov

Cvičenie zamerané na úpravu pasu pre mužov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď žiadne cvičenie samo o sebe nezistí tón pásu, môžete jeho veľkosť znížiť zdravými úpravami cvičebných a výživových návykov. Aj keď sa muži zvyčajne nepokúšajú dosiahnuť malý pás ako ženy, tenký pás pomáha vylepšiť vzhľad mužského tela tým, že mu dáva symetrickejší vzhľad.

Výhody

Tenký pás pomáha zvyšovať hustotu kostí a chráni vás pred zranením. Pravidelné kardiovaskulárne a silové tréningy tiež zlepšujú držanie tela, čo pomáha predchádzať, znižovať alebo kontrolovať bolesti chrbta. Zvyšuje tiež vašu výdrž, takže môžete byť aktívny dlhší čas. Orezanie pásu navyše znižuje riziko vzniku nebezpečných zdravotných stavov, ako je cukrovka, srdcové choroby a mozgová príhoda.

Cvičenie

Urobte 150 minút alebo viac kardiovaskulárneho cvičenia týždenne. Vyberte si cvičenie, ktoré sa špecificky zameriava na váš pás, napríklad tanec, turistika a plávanie. Do tréningu pridajte intervaly, ako napríklad plávanie čo najrýchlejšie počas 30 sekúnd, nasledované miernym tempom 30 sekúnd. Pridajte čo najviac 30-sekundových impulzov intenzívneho cvičenia. Vykonajte silové tréningy, ktoré spaľujú kalórie a definujú váš pás, ako sú krútiace drviny, bočné ohyby, panvové kopčeky a prelety. Alebo urobte bočnú dosku ležaním na pravej strane s uterákom zvinutým medzi stehnami. Podoprite si trup na pravom kolene. Zdvihnite boky zo zeme, až kým si telo nevytvorí priamu čiaru. Podržte na sekundu a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Vykonajte 15 opakovaní každého silového tréningu.

Dôležité informácie

Ak chcete zvýšiť intenzitu každého cvičenia v páse, skúste to urobiť na svahu, klesnutí alebo na cvičebnom plese. To bude nútiť vaše bedrové svaly pracovať tvrdšie, keď sa snažíte udržať stabilitu. Postupne zvyšujte počet opakovaní, ktoré robíte so zvyšovaním svojej sily. Ak chcete efektívne zúžiť pás, budete musieť upraviť aj svoje stravovacie návyky. Ak chcete stratiť 1 libru tuku týždenne z celého tela vrátane pasu, musíte znížiť kalorický príjem o 500 kalórií denne. Urobte to výberom menších porcií a užívaním si zdravších potravín, ako sú mliečne výrobky s nízkym obsahom tuku, chudé mäso a celé zrná.

Varovanie

Aby ste predišli zraneniu, vždy si medzi svoje tréningy dajte svaly v páse jeden celý deň. Pri cvičení v páse nepoužívajte ťažké závažia. Podľa Bodybuilding.com to môže skutočne spôsobiť zhrubnutie a zúženie pásu. Ak sa pri cvičeniach v páse vyskytne napätie v hamstringoch, mierne sa dotknite kolien. Neaplikujte bolesťou. Aj keď môžete očakávať, že vaše svaly budú trochu cvičené, nikdy by ste nemali zažiť opuch alebo ostrú bolesť.