Recenzia

Zápästné cvičenia s gumovými guličkami

Zápästné cvičenia s gumovými guličkami



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Svaly a šľachy na zápästí pracujú v tandeme s tými, ktoré máte v rukách a predlaktí, aby vám pri zdvíhaní predmetov, nosení alebo cvičení s váhami poskytovali priľnavosť a podporu. Cvičenie s gumenou guličkou vám môže pomôcť vybudovať si silu na zápästí a priľnavosti, čo môže zvýšiť počet opakovaní, ktoré môžete urobiť pri zdvíhaní závaží, čím sa zabráni vyčerpaniu vašich zápästí a rúk pred zvyškom rúk. Môže byť účinný aj pre ľudí, ktorí sa zotavujú z poranenia zápästia alebo pre ľudí s artritídou. Poraďte sa so svojím lekárom, aby ste zistili správne cvičenia pre vaše zápästie.

Stlačiť

Stlačenie gumovej gule môže pomôcť posilniť slabé svaly na vnútornej strane a po stranách zápästia. Začnite s mäkkou stresovou guľkou a stlačte ju 10-krát, pričom stlačenie držte vždy päť sekúnd. Spracujte až tri sady, potom postupne používajte pevnejšie gule a končte raketou alebo gumovou loptou podobnej pevnosti. Ak pociťujete bolesť alebo opuch na zápästí, cvičenie vynechajte najmenej dva dni, potom po požiadaní lekára o schválenie návratu na cvičenie sa vráťte k najjemnejšej guli.

Kudrlinky

Kučery zápästia môžu kombinovať izometrické stlačenie s váženým pohybovým cvičením, aby sa zvýšila sila zápästia. Použite váženú gumovú guľu a položte zadnú časť predlaktia na stehno. Zdvihnite zápästie, skrčte ruku smerom k predlaktiu a zároveň držte loptu pevne a stlačte ju v hornej časti výťahu. Zložte zápästie čo najviac, zatiaľ čo predlaktie držte rovnobežne s podlahou. Začnite s jednou sadou 10 opakovaní a zväčšite na tri sady. Prevráťte predlaktie tak, aby dlaň smerovala nadol, a potom cvičenie zopakujte. Pre väčšiu intenzitu použite závažnejšie gule. Ak zápästie bolí počas alebo po cvičení alebo ak spozorujete opuchy, zastavte krútenie zápästia. Opýtajte sa svojho lekára, ak by ste mali počkať na pokračovanie v cvičení alebo to skúste znova s ​​ľahšou hmotnosťou.

Kruhy

Kruhy na zápästí môžu zvýšiť flexibilitu zápästia a rozsah pohybu. Dajte ruky pred seba, zatiaľ čo v každej z nich držte neváhané gumené gule. Pevne uchopte gule tak, aby zachytili svaly na zápästí, potom otočte ruky a vytvorte kruhy vo vzduchu. Pohybovať by sa mali iba zápästia. Pokračujte po 10 kruhoch a potom zmeňte smer 10 kruhov. Po schválení lekárom používajte vážené gumové guličky a postupne zvyšujte hmotnosť. Ak spozorujete bolesť alebo opuch zápästia, zastavte cvičenie.

Natiahnuť

Natiahnutie zápästí pomáha svalom získať pružnosť. Druhou rukou vytiahnite prsty z jednej ruky a pritiahnite ich k predlaktiu. Natiahnite sa, až kým nepocítite mierne napätie, potom držte 15 sekúnd. Opakujte s druhou rukou. Posuňte ruku vpred a zatlačte na chrbát ruky tak, aby prsty siahali do vnútornej časti predlaktia. Pri každej ruke držte 15 sekúnd. Môžete tiež použiť stôl na napnutie zápästia. Postavte sa pred stôl a ruky položte rovno pozdĺž okraja blízko tela. Ľahko sa nakloňte dopredu, aby ste natiahli vnútro zápästia. Otočte dlane tak, aby chrbát rúk bol na stole tak, aby zápästia smerovali von, a potom sa opäť nakloňte dopredu. Držte každý úsek 15 sekúnd.