Recenzia

Jóga pre studenú hlavu


Ak máte chladnú hlavu, môžete pociťovať upchatie nosa a dutín, bolesti hlavy alebo výtok z nosa. Podľa časopisu „Yoga Journal“ môže niekoľko jogových pozícií poskytnúť úľavu od preťaženia a bolesti hlavy a môže priniesť obnovený pocit pohody a mieru. Majte po ruke tkanivá po ruke pre prípad, že by sa vaše dutiny začali čistiť počas cvičenia jogy.

Stály predklon

Postavený predklon využíva gravitáciu na vyčistenie dutín a nosných priechodov. Ak chcete vykonať ohýbanie vpred, stojte na vrchu jogovej podložky alebo priamo na podlahe. Záveste v páse a sklopte ho dopredu, sklopte trup smerom k stehnám. Popadnite opačné lakte a nechajte svoje horné telo visieť ako ragdoll. Jemne otočte hornú časť tela zo strany na stranu. Uvoľnite si čeľusť a svaly vašej tváre. Zostaňte na tejto pozícii 30 sekúnd alebo až päť minút.

Podporovaná ohraničená uhlová pozícia

Podporovaný viazaný uhol predstavuje otvorí váš hrudník, čo vám umožní lepšie a hlbšie dýchať. Na vykonanie tejto predstavy budete potrebovať posilňovňu na jogu alebo stoh dvoch alebo troch vankúšov. Umiestnite vankúše alebo podpery dlhé cesty a ľahnite si na stojany. Podpery by mali začínať nad bokmi a mali by podporovať celú dĺžku chrbtice a hlavy. Ak ste vysoký, možno budete musieť za hlavu pridať ďalší vankúš. Ohnite kolená a položte chodidlá k sebe. Posuňte chodidlá čo najbližšie k zadkom a nechajte kolená otvoriť do strán. Zostaňte v tejto polohe až päť minút.

Pose pre deti

Póza dieťaťa je ďalšia póza na jogu, ktorá umožňuje gravitácii vypustiť dutiny a nosné priechody. Ak chcete vykonať postoj dieťaťa, začnite v polohe kľak. Položte vrchy nôh rovno na zem a posaďte sa na päty. Zložte dopredu a spustite trup smerom k podlahe. Dotknite sa stredu čela k podlahe a roztiahnite ruky pred vami, dlane smerujúce k podlahe. Ak ste na joge alebo máte svaly na chrbte, možno budete musieť svoju pózu podoprieť. Medzi vankúše a zadok vkladajte vankúše alebo skladané prikrývky, kým sa póza necíti pohodlne a relaxačne. Zostaňte v detskej póze až päť minút.

Náhradné dýchanie Nostrilom

Alternatívne dýchanie nosovej dierky môže pomôcť vyčistiť upchatý nos, ale budete musieť mať po ruke tkanivo. Posaďte sa vysoko na stoličku alebo so skríženými nohami na podlahe. Cvičte päť kĺbov hlboko, dokonca dýchajte cez vaše nosné dierky. Položte ukazovák na vonkajšiu stranu pravej nosovej dierky a zatvorte nosovú dierku. Nadýchnite sa len hlboko cez ľavú nosovú dierku. Odpojte pravú nosovú dierku a zatvorte ľavú nosovú dierku. Vydýchnite úplne zo svojej pravej nosovej dierky. Nadýchnite sa hlboko z pravej nosovej dierky a odpojte ľavú nosovú dierku, aby úplne vydychovala vľavo. Pokračujte vdychovaním a výdychom cez striedavé nosné dierky až päť minút.