Recenzia

Pozícia jogy na chudnutie


Ak sa snažíte schudnúť a jedinou zmenou, ktorú urobíte, je začať cvičiť jogu, pravdepodobne nestratíte veľa, ak vôbec nejaké. Aj keď počas jogy tvrdo pracujete, nebudete spáliť veľa kalórií. Jóga v spojení s aeróbnou aktivitou a zdravou stravou však môže podporiť vaše ciele pri chudnutí, hovorí Dr. Donald Hensrud, špecialista preventívnej medicíny na klinike Mayo.

Chudnutie Math

Chudnutie nemusí byť ťažké. Musíte spáliť viac kalórií, ako konzumujete. Spaľujete kalórie fyzickou aktivitou a čím aktívnejší ste, tým viac kalórií spálite. Jesť menej kalórií alebo výber zdravších potravín, ako je zelenina namiesto triesok, vám tiež môže pomôcť schudnúť. Počas štandardnej 55-minútovej jogy nemusíte spaľovať toľko kalórií, koľko by ste zabehali v rovnakom čase, ale spálite viac, ako keby ste strávili rovnaké množstvo času sledovaním televízie alebo čítaním knihy. Podľa kalkulačky kalórií na HealthStatus.com môžete spáliť medzi 250 a 700 kalóriami cvičiacimi jogu, v závislosti od vašej aktuálnej hmotnosti a štýlu jogy, ktorú cvičíte.

Držanie tela

Váš inštruktor sa môže odvolávať na pozície, pózy alebo Asany. Tieto tri výrazy sa týkajú typov úsekov a pohybov, ktoré robíte počas jogy. Ak chcete mať úplne prístup k polohe, musíte sa dobre vyrovnať, povedzte inštruktorom na Yoga Vidya Gurukul University v Indii. Správnym zarovnaním môžete upravovať pózu, aby ste zvýšili jej ťažkosti, čo môže pomôcť posilniť konkrétnu svalovú skupinu, ktorú póza funguje. Čím silnejšie sú vaše svaly, tým viac svaloviny máte, čo pomôže telu efektívnejšie spaľovať kalórie.

Pohyb

Jóga nie je miestom na odpočinok, hoci ak máte únavu alebo bolesť, máte prístup k odpočinku. Od začiatku triedy do konca pracujete, aj keď sa zdá, že nerobíte nič. Práca prichádza v pohybe. Napínate, krútite a ohýbate svoje telo do pozícií, na ktoré pravdepodobne nie ste zvyknutí, čo vaše svaly pracuje tak, ako obvykle. Väčšina štýlov jogy zahŕňa pohyb, a tento pohyb sa môže stať dosť aeróbnym, najmä v triede power yoga. Tento štýl jogy spája niekoľko pozícií do jedného súvislého pohybu. „Každá aktivita je dobrá aktivita,“ hovorí Hensrud. „Jóga ťa dostane do pohybu.“

Mysli na to

Počas cvičenia jogy trávte čas v pózach, ktoré pôsobia na vaše brušné svaly a nohy, napríklad na planéte Plank a na ktoromkoľvek z troch pozícií Warrior. Okamžite neuvidíte výhody, ale dajte svojej praxi dostatok času a môžete získať požadované výsledky - a možno výhody, ktoré ste neočakávali, ako napríklad znížený stres a úzkosť. Jóga je tiež prírodný prostriedok na zlepšenie nálady, hovorí Hensrud, a to, ako sa cítite o sebe, môže tiež podporovať vaše ciele v oblasti chudnutia. Ale majte na pamäti - ak si nebudete dávať pozor, môžete sa počas cvičenia jogy ublížiť. Váš inštruktor môže navrhnúť zmeny, ak je póza príliš ťažká, ak vám spôsobuje bolesť alebo ak chcete pózu zintenzívniť, aby ste maximalizovali jej výhody.