Info

Výhody nesoleného popcornu

Výhody nesoleného popcornuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V kine, na spravodlivom alebo športovom podujatí alebo vo vašej obývacej izbe sledujúcej televíziu je neskoro popcorn jednou z vašich najzdravších možností občerstvenia. Popcorn sa dá ľahko vyrobiť, jesť zábavnejšie a výživnejšie ako iné bežné občerstvenie, ako sú napríklad sušienky, nachos a sladkosti. Príprava vášho popcornu bez soli znižuje obsah sodíka a zvyšuje výhody tohto celozrnného občerstvenia.

Znižuje riziko srdcových chorôb

Podľa Informačného centra Linus Pauling Institute Micronutrient Information Center sa vaše riziko srdcových chorôb znižuje, keď máte vyšší príjem celých zŕn, ako je napríklad popcorn. Draslík a horčík v celých zrnách sú spojené s nižším rizikom srdcových chorôb a šálka popcornu poskytuje 92 miligramov draslíka alebo 3 percent dennej hodnoty a 40 miligramov horčíka alebo 10 percent dennej hodnoty. MayoClinic.com uvádza, že konzumácia dostatočnej vlákniny môže znížiť vašu celkovú a nezdravú hladinu cholesterolu LDL a 1-uncová porcia alebo 3,5-šálky popukanej kukurice poskytuje 4,1 g vlákniny alebo 16 percent dennej hodnoty.

Zabraňuje vysokému krvnému tlaku

Nesolený popcorn vám môže pomôcť znížiť krvný tlak, keď ho budete konzumovať namiesto soleného popcornu alebo iných slaných občerstvení. Každá 3,5-šálka porcie vzduchom naplneného popcornu obsahuje iba 2 miligramy sodíka alebo menej ako 1 percento dennej hodnoty. Ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb navrhuje, aby zdraví dospelí obmedzili celkový denný príjem sodíka na 2 300 miligramov, aby sa zabránilo vysokému krvnému tlaku a zvýšenému riziku mozgovej príhody a ochorenia obličiek.

Pomáha regulovať hmotnosť

S iba 108 kalóriami v porcii s 3,5 šálky vám popcorn môže pomôcť obmedziť celkový príjem kalórií a zabrániť nárastu hmotnosti. Popcorn je potravina s nízkou hustotou energie, pretože v porovnaní s jej veľkou veľkosťou porcie má relatívne nízky obsah kalórií. Podľa MayoClinic.com vám diéty, ktoré zdôrazňujú veľké množstvo nízkokalorických potravín, ako napríklad nesladený popcorn, môžu zabrániť nárastu hmotnosti tým, že vás naplnia skôr, ako ste zjedli veľa kalórií. Nahradenie nesoleného popcornu za občerstvenie s vyšším obsahom kalórií, ako sú zemiakové lupienky, vám môže pomôcť znížiť príjem kalórií.

Tipy a preventívne opatrenia

Nízky obsah sodíka v nesolenej popcorn je jednou z jej hlavných výhod. Dávajte pozor, aby ste nedostali ďalší sodík zo skrytých zdrojov, ako je solené maslo alebo syrová alebo maslová príchuť. Polevy, ako je maslo, olej a karamel, dodávajú do kukurice viac kalórií, ale málo základných živín. Pretože popcorn môže byť nebezpečenstvom udusenia, malé deti by ho nemali jesť.