Recenzia

Účinky Zumby na dospievajúce dievčatá


Latinsko-tanečná hudba a pohyby Zumby naďalej uchvátia ľudí všetkých vekových skupín. Okrem bežných Zumba a Zumba Gold zameraných na seniorov sa v USA objavujú triedy len pre dospievajúcich. Vo veku, keď sú rovesníci často nekonečne zaujímavejší ako dospelí, sa dospievajúce dievčatá bavia a zlepšujú svoju kondíciu a koordináciu.

Špeciálne triedy pre dospievajúcich

Právne úvahy nabádajú niektoré zariadenia, aby ponúkali oddelené triedy pre dospievajúcich. V kempe Lejeune, základni námorných zborov v Severnej Karolíne, bola telocvični licencovaná len trieda pre účastníkov 16 alebo starších, čo viedlo k tomu, že trieda špecifická pre dospievajúcich bola pridaná na inom mieste. Triedy pre dospievajúcich môžu byť tiež oddelené od tried pre dospelých, ak chce inštruktor modifikovať pohyby a vytvárať tak ľahšie sledovateľné vzorce pohybu pre deti a mládež. Aj keď sú pohyby jednoduchšie, stále musia vyzerať dobre. Štýlový mladý učiteľ pomáha. Camp Lejeune prijal novú učiteľku Tanitu Silversmithovú, aby viedla svoje dospievajúce hodiny. Do svojich tried Zumba zmiešala populárne tanečné pohyby a hudbu, aby oslovila svoju mladú klientelu.

Vhodnosť

Nie všetky dospievajúce dievčatá sa považujú za atletické alebo sa cítia pohodlne zúčastňovať sa tímového športu. Zumba dáva dievčatám individuálnu cestu k fitnes, zatiaľ čo robia aktivitu, ktorú si mnohí užívajú. Zumbov slogan, „Odpojte cvičenie, pripojte sa k večierku“, apeluje na ľudí všetkých vekových skupín, ktorí dávajú prednosť shimmies pred kliky. S narastajúcou epidémiou detskej obezity a čoraz viac sedavým životom mladých ľudí je zábavné cvičenie kľúčové. Predstavenie neatletických tínedžerov na Zumbe môže vytvoriť pozitívne spojenie s kondíciou, ktorú nemusia dostať z gymnázia na strednej škole. Zatiaľ čo spálené kalórie sa líšia v závislosti od intenzity a hmotnosti - ťažší ľudia spaľujú viac kalórií - spoločnosť Zumba New Jersey odhaduje, že priemerný človek spáli 500 až 1 000 kalórií v triede. Pre ľudí, ktorí začínajú na Zumbe, inštruktor Kass Martin odporúča ponechať otvorenú myseľ pre tri triedy. Potom povedala v článku Huffington Post, aby ste sa zoznámili s opakovaniami v krokoch a stali sa závislými na tomto fitness programe.

Prijatie

Zumba je navrhnutý tak, aby bol nespravodlivý a akceptoval rôzne veľkosti tela, štýly a prístupy k tanečným pohybom. Nikto neudržiava skóre a ak dievča zabudne na krok, nedá tím dole. Inštruktori kultivujú postoj prijatia, čo dievčatá v tomto kľúčovom bode svojho rozvoja potrebujú. „Často sa cítime, že sa nezmestíme, alebo nie sme správny tvar alebo nie sme dosť pekní,“ povedala inštruktorka Portland Zumba Alayna Bussen. „Myslím si, že Zumba môže všetkým pomôcť pohodlne sa pohybovať a zároveň sa cítiť dobre o sebe.“

Dôvera

Prijatie tela a spôsob jeho pohybu vedie k zvýšenej dôvere. Bussen pre ňu povedal, že tanec si vybudoval pocit sebavedomia a úroveň kondície, ktorú nikdy predtým nemal, a dodal, že si želá, aby objavila tanec ako dieťa alebo dospievajúci. Pár dospievajúcich dievčat navštevuje kurzy pre dospelých. Osobitne ju sledovala, keď sa jej dôvera zvýšila. „Pomaly sa prešla od zavesenia v chrbte po kolísanie v prednej rade,“ povedal Bussen.