Recenzia

Ako zmerať môj pás, hrudník a boky bez odmernej pásky

Ako zmerať môj pás, hrudník a boky bez odmernej páskyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Štúdia v The Lancet v roku 2005 zistila, že pomer pasu k bedru bol prediktívnejší pre infarkty ako index telesnej hmotnosti (BMI). Pre tých, ktorí sledujú svoju telesnú hmotnosť, pomáhajú telesné merania sledovať chudnutie. Dokonca aj pre ľudí, ktorí si chcú udržať svoju váhu, budú vedieť, že meranie pasu, hrudníka a bedra vám pomôže nájsť správnu veľkosť oblečenia. Meracie pásmo uľahčuje meranie, ale nie je to jediný spôsob zisťovania telesných meraní.

Pri minimálnom alebo žiadnom oblečení čelte zrkadlu v plnej dĺžke. Presné merania vyžadujú meranie iba tela, nie ďalších vrstiev látky. Postavte sa priamo a priamo na zrkadlo.

Nájdite prirodzený pás. U niektorých ľudí prírodný pás padá tam, kde je telo najtenšie, priamo nad pupkom alebo tesne nad ním. Iní môžu nájsť svoj prirodzený pás tak, že sa mierne ohnú doprava alebo doľava a všimnú si, kde sa pás ohýba. Po ohybe, aby ste zistili, kde leží pás, pred meraním znova postavte rovno.

Preveďte šnúru okolo prírodného pásu ako opasok. Vyvarujte sa odsávaniu alebo vyčnievaniu žalúdka a zmerajte výdych, aby ste zaistili presnejšie meranie. Strunu alebo pás udržiavajte rovnobežne s podlahou a pevne ho ťahajte, ale nie tesne okolo pásu.

Perom označte značku, kde slučka okolo pásu sa dotýka konca struny. Dĺžka šnúry od konca po značku predstavuje prirodzené meranie pasu.

Zmerajte hrudník okolo jeho najširšej časti s inou dĺžkou struny, pričom dĺžku struny znova udržiavajte pri jej pohybe okolo tela. Ženy sa môžu rozhodnúť nosiť podprsenku na meranie hrudníka, najmä ak merajú veľkosť oblečenia.

Vyhľadajte najširší bod bokov a zmerajte okolo nich, ako pri meraní v páse a hrudníku. Pre tých, ktorí majú nadmernú váhu brucha, ktorá by mohla interferovať s presným meraním bedrového kĺbu, preveďte reťazec pod bruchom a udržiavajte ju čo najbližšie k horizontále.

Zmerajte každú dĺžku struny oproti meradlu a zapíšte príslušné meranie. Pri meraniach dlhších ako 36 palcov odmerajte lodenice a označte reťazec v tomto bode, potom odmerajte zvyšok a pridajte ho k 36, aby ste dostali konečný údaj.

Tip

  • Vydeľte meranie pasu meraním bedra, aby ste odvodili pomer pasu k bedru. Ako markery vyhľadajte krtce, pihy alebo jazvy, aby ste zaistili, že budúce merania obopínajú rovnaké miesto pre presnejšie merania. Zmerajte a sledujte ďalšie časti tela, ako sú napríklad horné ramená, stehná, krk a teľatá, aby ste presnejšie sledovali chudnutie alebo zisk.

Tip

  • Použitie pružného materiálu na meranie bude mať za následok nepresné hodnoty.