Recenzia

Na čo sa používa injekcia HCG 5000?


Ľudský choriónový gonadotropín (Hcg) je hormón, ktorý sa u žien prirodzene vylučuje ako indikácia tehotenstva a naďalej udržiava tehotenstvo. Exogénne injekcie Hcg sa používajú pri chudnutí a neplodnosti.

Strata váhy

Hcg sa spája so stratou hmotnosti, konkrétne Hcg má vlastnosti spaľovania tukov. Bezpečnosť používania injekcií 5 000 medzinárodných jednotiek (iU) Hcg musí byť ešte stanovená výskumom (k novembru 2010). Snímky Hcg, spolu s diétou s nízkym obsahom kalórií, sa považujú za účinný režim na chudnutie. Najlepšie je poradiť sa s lekárom skôr, ako vyskúšate exogénne snímky Hcg.

Neplodnosť

V súčasnosti existuje niekoľko možností pre ženy trpiace neplodnosťou. Prebiehajúci výskum injekcií Hcg u žien, ktoré sú neplodné. Ukázalo sa, že injekcie 5 000 Hcg indukujú ovuláciu u žien. Dávkovanie injekcií určuje lekár s licenciou.

Vedľajšie účinky

Ukázalo sa, že injekcie Hcg používané na neplodnosť sú účinné pri liečbe neplodnosti. Neexistuje však vedecký dôkaz, že Hcg je účinný pri chudnutí. Vedľajšie účinky injekcie Hcg zahŕňajú bolesti hlavy, zmeny nálady a krvné zrazeniny. Konzultácie s lekárom sú najlepšie pred zvážením injekcií Hcg.