Info

Výhody nesladeného kakaového prášku

Výhody nesladeného kakaového práškuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čokoláda sa môže cítiť hriešna, ale nesladený kakaový prášok vám môže dať vašu čokoládovú fixáciu bez viny. Vyrobený mletím pevných látok, ktoré zostali po extrahovaní mastnej kakaovej tekutiny z rozdrvených kakaových bôbov, nesladený kakaový prášok dodáva bohatú čokoládovú príchuť prakticky bez cukru a malého tuku. Obsahuje tiež základné živiny a pomáha v boji proti chronickým chorobám. Dosiahnite prírodný kakaový prášok v porovnaní s holandským spracovaným alebo alkalizovaným kakaom kvôli optimálnym zdravotným výhodám, odporúča Colorado State University.

Vlákno

Pridanie nesladenej kakaovej energie k jedlu zvyšuje príjem vlákniny. 2 polievková lyžica obsahuje 3,6 g vlákniny - podľa Ústavu medicíny približne 14 percent odporúčaného denného príjmu pre ženy alebo 9 percent pre mužov. Okrem toho, že sa po jedle cítite naplno, bojuje vláknina so zápchou, aby vás udržiavala pravidelná. Podporuje tiež dobré kardiovaskulárne zdravie, pomáha znižovať vysoký cholesterol, ktorý je rizikovým faktorom kardiovaskulárnych chorôb.

Meď

Nesladený kakaový prášok vám poskytne meď, esenciálny minerál. Meď vám pomáha produkovať zrelý kolagén, proteín, ktorý udržuje vaše spojovacie tkanivá silné. Spotreba medi tiež pomáha podporovať váš metabolizmus, pretože aktivuje enzýmy, ktoré potrebujete na výrobu energie. Aktivuje tiež enzýmy, ktoré potrebujete pre fungovanie nervového systému, a pomáha vám vyrábať melanín, pigment nachádzajúci sa vo vašich očiach, pokožke a vlasoch. Konzumáciou 2 polievkových lyží nesladeného kakaového prášku získate podľa Ústavu medicíny 410 mikrogramov medi alebo 45 percent denného odporúčaného príjmu.

Phytonutrients

Nesladený kakaový prášok je zdrojom fytonutrientov - rastlinných zlúčenín, ktoré prospievajú vášmu zdraviu. Flavanoly v kakau pomáhajú znižovať krvný tlak a zlepšujú krvné cievy a funkciu krvných buniek. Podľa štúdie uverejnenej v časopise „Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition“ v roku 2008. Recenzia uverejnená v časopise „Nutrition and Cancer“ naznačuje, že že dva druhy fytonutrientov - katechíny a procyanidíny - môžu tiež ponúknuť výhody v boji proti rakovine. Zatiaľ čo výhody nesladeného kakaového prášku v boji proti chorobám si vyžadujú ďalšie skúmanie, konzumácia kakaa ako súčasti vyváženej stravy vám môže pomôcť udržať si zdravie.

Spotreba viac nesladeného kakaového prášku

Prospešné antioxidanty v nesladenom kakae spôsobujú horkú chuť, preto by ste ho mali pripraviť chutnejším tým, že ho sladíte s prírodnými zdrojmi cukru alebo zdravými sladidlami. Pridajte do svojich ovocných smoothies 2 lyžice nesladeného kakaového prášku - obzvlášť dobre ho spárujte s smoothies vyrobenými z banánov alebo prírodného arašidového masla. Prípadne kombinujte nesladený kakaový prášok, ovos a bobule na čokoládovú kašu, alebo si vytvorte svoj vlastný horúci kakao zahrievaním netučného mlieka, nesladeného kakaového prášku a zdravého sladidla, ako je napríklad stébia, na sporáku.