Recenzia

Ako liečiť bolavé svaly

Ako liečiť bolavé svaly


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bolesť lýtkového svalu je zvyčajne výsledkom náhleho alebo neobvykle namáhavého cvičenia, ktoré vedie k namáhaniu svalov. Faktory, ktoré môžu prispieť, sú stres, chladné počasie a nedostatok vitamínov. S týmto typom zranenia sú svaly na zadnej strane nohy mäkké a napnuté kvôli slzám vo svalovom vlákne. Bolesť lýtkového svalu môže byť dosť ťažká, niekedy dokonca môže brániť chôdzi; takéto prípady si môžu zaslúžiť návštevu lekára. Mierny kmeň nie je dôvodom na obavy a možno ho ľahko liečiť bez konzultácie s lekárom.

Inštrukcie

Ľad boľavé teľa. Toto je považované za najúčinnejšiu metódu na zmiernenie bolesti pri bolestiach svalov. Ľadová oblasť asi 15 minút štyrikrát denne, až kým opuchy a bolesti ustúpia. Zabráňte priamemu kontaktu s pokožkou zabalením balenia ľadu do malého uteráka. Držte nohu zdvihnutú, kedykoľvek je to možné, a začnite námrazy do 24 hodín.

Urobte voľnopredajný prostriedok na zníženie bolesti a horúčku. Ibuprofén, aspirín a acetaminofén sú všetky účinné látky proti bolesti. Pred užitím týchto tabliet sa uistite, že niečo zjete. Počkajte 24 hodín, aby ste začali brať úľavu od bolesti.

Na zníženie opuchov použite kompresiu. Kompresné obväzy sú k dispozícii vo väčšine lekární. Zabalte podporu, ale nepretiahnite obväz do bodu, v ktorom je narušená cirkulácia.

Ak po štyroch alebo piatich dňoch stále pociťujete bolesť, použite vyhrievaciu podložku. Použite teplo, keď sa vrátite k fyzickej aktivite, najmä pred naťahovaním a cvičením.

Pred pokusmi o akúkoľvek namáhavú fyzickú aktivitu, ako je beh, napnite svaly lýtka. Stretch často po celý deň, aby sa zabránilo kŕče a následné bolesti.

Spýtajte sa svojho lekára o silových cvičeniach, ktoré môžete urobiť, aby ste v budúcnosti zabránili kmeňom lýtok. Spýtajte sa športového trénera na správnu techniku ​​cvičenia.

Tip

  • Pri liečbe boľavých teliat si oddýchnite a vyvarujte sa väčšej fyzickej aktivity. Nespúšťajte zotavenie, pretože by ste mohli skončiť v horšom stave.

    Teplý kúpeľ môže pomôcť upokojiť svaly.

    Zdravá strava plná ovocia a zeleniny môže v budúcnosti zabrániť svalovým napätiam. Pite veľa vody, aby zostal hydratovaný.

Tip

  • Ak sa bolesť v priebehu týždňa nezlepší, poraďte sa s lekárom.