Recenzia

Príznaky infekcie Staph po chirurgickom zákroku

Príznaky infekcie Staph po chirurgickom zákroku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Staphylococcus aureus, čo je baktéria bežne označovaná ako „stafa“, je bežný organizmus, ktorý žije na koži, ale môže spôsobiť infekciu, ak sa do tela dostane prostredníctvom rezu alebo rany. Infekcie Staph, ktoré sa vyvinú po chirurgickom zákroku, môžu byť spôsobené zlou hygienou zdravotníckeho personálu alebo pacienta; kontaminácia zariadení alebo zariadení používaných počas operácie; alebo kontakt s návštevníkmi alebo infikovanými pacientmi.

Problémy s trávením

Problémy s trávením po operácii môžu byť podľa Mayo Clinic symptómom infekcie staph. Zvracanie a pocity nevoľnosti po operácii môžu byť výsledkom syndrómu toxického šoku, ktorý je vážnou komplikáciou spôsobenou rozsiahlou infekciou stafiou. Ľudia, ktorí majú po chirurgickom zákroku implantovanú kŕmnu trubicu, majú väčšie riziko nákazy stafiou v dôsledku kontaminácie trubice.

Horúčka

Podľa Mayo Clinic je horúčka po operácii príznakom infekcie staph. Horúčka, ktorá pretrváva po chirurgickom zákroku, je známkou toho, že stafa je v krvnom riečisku, čo je vážny stav, ktorý môže ohroziť život. Horúčky po operácii môžu byť sprevádzané ďalšími príznakmi infekcie, vrátane zimnice, chvenia alebo potenia.

Vnútorné poškodenie

Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb je poškodenie vnútorných orgánov tela príznakom infekcií Staph po operácii. Staph sa môže po operácii, vrátane srdca a pľúc, dostať do vnútorných orgánov a spôsobiť poškodenie chlopní a svalov. Kosti sa môžu nakaziť stafou a stafa, ktorá sa šíri krvou, môže spôsobiť stav nazývaný sepsa, ktorý ohrozuje život.

Unikaniu

Únik chirurgických rán je podľa Mayo Clinic symptómom infekcií stafiou po operácii. Rez môže unikať hnis, ktorý sa môže javiť ako biely alebo žltý a môže mať silný alebo zlý zápach. Únik z miesta chirurgického zákroku môže obsahovať baktérie Staph, ktoré môžu infikovať ostatných, ktorí ranu vyčistia alebo sa dostanú do kontaktu s bielizňou alebo odevom, ak nedodržiavajú správne postupy na kontrolu infekcie.

Bolesť

Podľa Mayo Clinic je bolesťou kože alebo tkaniva okolo miesta chirurgického zákroku symptóm infekcie staph. Infekcie Staph môžu začať s príznakmi, ako je mierna citlivosť okolo rany alebo incízia. Ak sa infekcia nelieči alebo je rezistentná na liečbu antibiotikami, bolesť sa môže zhoršiť, pretože sa infekcia šíri do hlbších tkanív a svalov.

Zmeny kože

Podľa Mayo Clinic sú kožné zmeny okolo miesta chirurgického zákroku bežnými príznakmi infekcií spôsobených stafínami po operácii. Na koži okolo rezu sa môžu objaviť vyrážky alebo hrbole a môžu sa javiť ako červené, surové a opuchnuté. Miesto chirurgického zákroku sa môže na dotyk cítiť teplo a môže byť kvôli infekciám spôsobeným stafiou zvlnené alebo zvlnené.