Recenzia

Ako odstrániť žlté škvrny z akryl na protézy


Protézy sú umelé zuby, ktoré boli vyrobené ako náhrada prírodných zubov. Zubné protézy pomáhajú ľuďom, ktorí prišli o zuby, aby správne jedli a hovorili zreteľne. Moderné chrupy, pôvodne vyrobené z dreva, kameňa alebo zvieracích zubov, sú vyrobené z prírodného akrylu. Ale rovnako ako bežné zuby, zubné protézy sa môžu časom zmeniť. Káva, čaj a fajčenie môžu viesť k nevzhľadným žltkastým sfarbeniam, ktoré je ťažké, ak nie nemožné odstrániť. Existuje jednoduché riešenie, ako sa zbaviť zubných protéz sfarbením pomocou bežných domácich spotrebičov, ktoré už máte v kuchynskej skrinke.

Vyberte pohár alebo plastový kelímok, ktorý ľahko zachytí vaše zubné protézy a po naplnení ich môžete úplne zakryť tekutinou.

Sklo sa naplní zmesou bieleho octu a destilovanej vody, pričom sa použije približne polovica každého z nich. V hornej časti nechajte palec.

Pridajte 3 lyžice. jedlej sódy do roztoku octu / vody. To spôsobí, že ocot bude šumieť. Pred pokračovaním počkajte, až sa skončí penenie.

Vložte svoje protézy do roztoku a nechajte ich pôsobiť 15 minút, aby ste uvoľnili akýkoľvek tvrdohlavý odpad alebo materiál, ktorý môže prispievať k zmene farby.

Odstráňte zubné protézy a položte ich na čistý uterák, čím si rezervujete čistiaci roztok.

Do roztoku ponorte mäkkú zubnú kefku a pomocou navlhčených štetín jemne vyčistite zubné protézy a škvrny postupne utierajte. Jedlá sóda je mierne abrazívne a zároveň prírodným bieliacim prostriedkom, avšak vzhľadom na povahu akrylu, ktorý sa najčastejšie používa na výrobu zubných protéz, by sa nemala používať bez toho, aby sa rozpustila v roztoku. Môže to spôsobiť poškriabanie alebo iné poškodenie chrupu.

Opláchnite zubné protézy pod teplou tečúcou vodou a potom ich umyte jemným tekutým mydlom, aby ste odstránili zvyšky čistiaceho roztoku.

Opakujte toľkokrát, koľkokrát je to potrebné, odstraňujte škvrny kúsok po kúsku, ale akryl by mal zostať nedotknutý, kým sa zubné protézy neobnovia na svoju pôvodnú farbu.

Tip

  • Vždy pracujte na umývadle naplnenom vodou alebo uterákom, pretože ak padne umelý chrup, akrylát sa môže ľahko poškodiť.