Recenzia

Ako liečiť popáleniny rúk

Ako liečiť popáleniny rúk


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Popáleniny sa môžu vyskytnúť kdekoľvek na tele, ale veľa ľudí si ich vezme na ruky. Ak máte na ruke popáleniny, môžete sa s ňou liečiť doma. V časti s upozornením nájdete príznaky silného popálenia, ktoré si vyžadujú lekársku pomoc. Doma budete môcť liečiť iba mierne popáleniny prvého stupňa. Ostatné typy potrebujú lekársku pomoc, aby zabránili poškodeniu nervov a tkanív ruky. Aby ste ušetrili čas a bolesť, vždy si uschovajte potrebné materiály v domácej lekárničke. Čím rýchlejšie budete liečiť pálenie rúk, tým skôr budete cítiť úľavu.

Pozrite sa na svoje popáleniny, ak je červená, bolestivá a opuchnutá, ale nie pľuzgierovitá alebo čierna, môžete ju ošetriť doma.

Položte ruku na 15 minút pod tečúcu vodu, kým nepocítite pálenie. Ruku môžete dať aj do misky so studenou vodou na 15 minút.

Pat spáliť suché. Naneste tenké množstvo páliaceho krému alebo zvlhčovača na popálenie, aby ste zabránili vyschnutiu pokožky.

Voľne položte kúsok gázy na popáleniny a pripevnite ju lekárskou páskou. Gázu vymieňajte každý deň a vždy, keď sa namočí.

Na kontrolu bolesti brať acetaminofén.

Tip

  • Pľuzgiere, ktoré sa tvoria a pľuzgiere, ošetrite ich mydlom a vodou, prikryte vrstvou antibiotickej masti a čistým kúskom gázy.

Tip

  • Nedávajte ľad na popáleniny; pokožka a tkanivá sa môžu poškodiť.

    Nedávajte maslo na žiadne popáleniny.

    Ak sa pľuzgiere tvoria, nepokúšajte sa o nich. Uschovajte ich zľahka prikryté gázou, až kým nebudú číre.

    Okamžite vyhľadajte lekársku pomoc, ak máte veľmi červený popálený pľuzgier s ťažkou bolesťou alebo popáleniny, ktoré vyzerajú čierne okolo okrajov. Ide o popáleniny druhého a tretieho stupňa na vašich rukách, ktoré sa nedajú liečiť doma.