Recenzia

Príznaky ruptúry močového mechúra


Roztrhaný močový mechúr je veľmi vážne zranenie, ktoré môže byť spôsobené mnohými spôsobmi. Môže to spôsobiť dopravné nehody, prudký pád alebo statný úder do oblasti brucha, ako aj zranenia počas panvovej operácie. Tento stav zvyčajne sprevádza niekoľko príznakov, ktoré sa môžu začať mierne, ale potom sa stupňujú, čím dlhšie zostáva močový mechúr prasknutý. Väčšina opráv bude potrebné vykonať chirurgicky a čo najrýchlejšie.

Suprapubická bolesť

Bolesť je jedným z hlavných príznakov prasknutého močového mechúra. Bolesť bude suprapubická alebo v strede dolnej časti brucha. Bolesť často začína na miernejšej úrovni, ale počas krátkeho časového úseku, často na neúnosnú úroveň, rýchlo stúpa. Bolesť bude stála. Jemnosť v tej istej oblasti bude často predchádzať bolesti alebo ju sprevádzať.

Rozmer močového mechúra

Ďalším znakom toho, že močový mechúr môže byť prasknutý, je distenzia močového mechúra, čo je neschopnosť močiť. Ak močový mechúr funguje normálne, človek môže močiť podľa vlastného uváženia a močový mechúr úplne vyprázdni. Ak je močový mechúr prasknutý, moč môže byť zadržiavaný neprirodzene a nezvyčajne bez kontroly osoby.

Hematúria

Rupturovaný močový mechúr môže tiež viesť k hematúrii, čo je krv v moči. Lekári môžu zvyčajne označiť problém v závislosti od farby a množstva krvi a počas ktorej fázy močenia: na začiatku, v strede alebo na konci. Pri prasknutí močového mechúra sa krv infúziou močí. Bude tiež taká hojná, že ju bude možné ľahko rozlíšiť voľným okom, a nebude potrebovať mikroskop ako pri iných hematúriách.

Opuch

Oblasti v dolnom trupe sa môžu opuchnúť aj z prasknutého močového mechúra. Tieto oblasti budú pravdepodobne zahŕňať zadok a perineum, čo je panvové dno obklopené stydkým oblúkom vpredu, kostrč v chrbte a bedrové kosti na oboch stranách. Muži sa tiež môžu ocitnúť v opuchnutom miešku z prasknutého močového mechúra.

Otras

Pretože prasknutý močový mechúr je tak traumatický a často život ohrozujúci, osoba, ktorá trpí, môže šokovať. Niektoré príznaky šoku zahŕňajú extrémne rýchly tlkot srdca, tiež známy ako tachykardia a extrémne nízky krvný tlak, známy tiež ako hypotenzia.