Recenzia

Ako liečiť suché popraskané nohy

Ako liečiť suché popraskané nohy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Suché, prasknuté chodidlá môžu byť bolestivé aj neatraktívne. Ak máte prasknuté nohy, pokožka je silne suchá. V niektorých prípadoch môžu suché, prasknuté chodidlá krvácať. Trhliny sa najčastejšie vyskytujú medzi prstami na nohách a okolo päty na suchých nohách. Musíte podniknúť kroky na obnovenie vlhkosti nôh, aby ste napravili príznaky. Na tento účel môžete použiť celý rad metód. S trochou obetavosti a starostlivosti môžete efektívne liečiť suché prasknuté nohy.

Na nohy si votrite bambucké maslo alebo kakaové maslo. Tieto prírodné maslárne pary hlboko hydratujú a pomáhajú odstraňovať suchú popraskanú pokožku na nohách. Obe masla nájdete vo väčšine prírodných a drogérických obchodov.

Prepichnite kapsuly vitamínu E a distribuujte obsah na vaše nohy. Vitamín E je nevyhnutný pre zdravie pokožky a dokáže opraviť suchú popraskanú pokožku.

Naneste na chodidlo krém alebo krém na nohy. Tieto výrobky sú dostupné vo väčšine obchodov s drogami. Často obsahujú parafín, ktorý chráni pokožku pred poškodením a udržuje v nej vlhkosť.

Odlupujte nohy. Mimoriadne suché škvrny na nohách sa dajú odstrániť exfoliáciou. Na odstránenie tejto odumretej pokožky použite telový peeling, špongiu alebo pemzu. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak ponoríte chodidlá do teplej vody po dobu 5 až 10 minút, než ich vytrhnete, pretože pokožka zjemní.

Zakryte nohy vazelínou. Nasaďte si čisté, biele ponožky a nechajte vazelínu na nohách pôsobiť niekoľko hodín. Zmäkčí vašu suchú popraskanú pokožku a pomôže ju opraviť.

Noste pohodlnú a podpornú obuv denne. Topánky, ktoré zle padnú alebo podráždia vaše chodidlá, vyvíjajú tlak na určité oblasti, čo často vedie k suchej popraskanej pokožke.

Tip

  • Pite veľa vody, aby pokožka zostala hydratovaná.

Tip

  • Nepoužívajte na nohy produkty obsahujúce alkohol. Vyschnú pokožku.