Recenzia

Problémy spojené s erytritolom

Problémy spojené s erytritolom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Erytritol je polyol - cukrový alkohol - ktorý je bežnou zložkou mnohých potravín s nízkym obsahom kalórií. Erytritol sa bežne nahrádza cukrom a je v práškovej bielej forme. Erytritol sa používa preto, že má nulové množstvo kalórií, je bezpečný pre diabetikov a pretože nespôsobuje dutiny, ale výrobok nie je bez jeho stien. Ak sa erytritol konzumuje vo veľkých množstvách, môže spôsobiť určité žalúdočné vedľajšie účinky.

Nadúvanie a plyn

Ľudia, ktorí jedia veľa produktov s erytritolom, zažili nadúvanie a plyn. Pretože však má telo ťažkosti s trávením erytritolu, sú tieto príznaky, ktoré sa často pozorujú pri iných alkoholových cukroch, minimálne.

Laxatívny účinok

Častí spotrebitelia erytritolu sa sťažovali na laxatívny účinok výrobku. Väčšina ľudí by však mala mať možnosť bezpečne prehltnúť gram erytritolu bez toho, aby sa stretla s preháňajúcim účinkom, pretože erytritol sa netrávi v hrubom čreve ako väčšina alkoholových cukrov. Vedľajšie účinky sú najbežnejšie u osôb trpiacich syndrómom dráždivého čreva.

Alergie

Ľudia, ktorí sú alergickí na erytritol, prišli s utikáriou - vedeckým názvom pre úle - a opuchom. Hoci je zaznamenaných niekoľko prípadov alergií na erytritol, táto alergia je veľmi zriedkavá.