Recenzia

Je cesnak zlý kvôli spätnému toku kyseliny?


Cesnak je známy tým, že má veľa zdravotných výhod a používa sa na zmiernenie nepohodlia a bolesti spôsobenej bežnými ochoreniami, vrátane kyslého refluxu, známeho tiež ako gastroezofageálna refluxná choroba (GERD). Spôsob použitia cesnaku však určuje, či sa u kyslého refluxu, ktorý trpíte, ukáže ako dobrý alebo zlý.

Identifikácia

Kyslý reflux je spôsobený, keď kyseliny, potraviny alebo tekutiny zo žalúdka znovu vstúpia do pažeráka buď zvracaním alebo regurgitáciou. Primárnym príznakom tohto stavu je pálenie záhy.

Výhody

Cesnak sa úspešne používa na zmiernenie kyslého refluxu, pretože spôsobuje rast a hromadenie zdravých baktérií v žalúdku, ktoré ničia Helicobacter pylori, mikroorganizmus, ktorý spôsobuje zápal sliznice žalúdka, ktorý môže viesť k refluxu.

Ako cesnak funguje

Cesnak obsahuje enzým alinázu a alliín, aminokyselinu. Ak je strúčik cesnaku napadnutý baktériou alebo rozdrvený, enzým reaguje s aminokyselinou za vzniku alicínu. Je známe, že nová zlúčenina bojuje proti bakteriálnym infekciám, ako sú tie, ktoré spôsobujú príznaky refluxu kyseliny.

Použitie cesnaku

Na výrobu alicínu sa musí strúčik cesnaku poškodiť buď kousnutím, žuvaním alebo drvením. Ak chcete zmierniť kyslý reflux, mali by ste cesnak dôkladne pred prehĺtaním prehltnúť alebo do odšťavovača zmiešať klinček s ovocím alebo zeleninou a okamžite ho vypiť.

Prevencia / Solution

Či bude cesnak dobrý alebo zlý pre kyslý reflux, závisí od toho, ako sa konzumuje. Napriek známym zdravotným výhodám zostáva v niektorých prípadoch cesnak uvedený ako potravina, aby sa predišlo refluxu kyseliny, rovnako ako iné potraviny, ktoré sa používajú na prípravu korenených jedál vysokej koreniny. Tieto druhy potravín skôr zhoršujú stav ako pomáhajú.