Recenzia

Hypotyroidná bolesť nôh


Hypotyreóza spôsobuje spomalenie telesných systémov, pretože štítna žľaza neprodukuje dostatok hormónov. Ľudia trpia únavou, spomalením srdcového rytmu a zápchou v dôsledku nedostatku hormónov. Hypotyreóza spôsobuje stavy ako zápal šliach, karpálny tunel, slabé svaly a stiesnené svaly. Niektorí ľudia tiež pociťujú bolesť nôh v dôsledku spomaľujúcich systémov spôsobených hypotyreózou. Pre tento typ bolesti nôh existuje niekoľko rôznych dôvodov.

Bolesť kĺbov

Jednou z príčin bolesti chodidla vyvolanej hypotyreózou je bolesť kĺbov. Syndróm tarsálneho tunela podľa webovej stránky Thyroid-Info bežne postihuje osoby s hypotyreózou. Je to podobné syndrómu karpálneho tunela, ale spôsobuje to chodidlá. Spôsobuje brnenie a bolesť okolo oblúka chodidla. Niekedy, v extrémnejších prípadoch, sa bolesť rozširuje na prsty na nohách a na dolných končatinách. Hypotyreóza spôsobuje bolesti kĺbov, ale nie svalov. Bolesť svalov zvyčajne naznačuje inú príčinu, uvádza sa štítna žľaza.

Grierson-Gopalanov syndróm

Grierson-Gopalanov syndróm tiež spôsobuje bolesť nôh u ľudí s hypotyreózou. Ďalším menom pre túto chorobu je syndróm spálenia nôh. „Bolesť nôh a teplota kože skutočne stúpa, uvádza webová stránka Dr. Foot. Tiež si ľudia všimnú viac potenia nôh, ako je obvyklé. nohy, ale niektoré tiež cítia bolesť v členkoch a dolných končatinách. Medzi ďalšie choroby, ktoré spôsobujú Grierson-Gopalanov syndróm, patrí reumatoidná artritída a cukrovka, ktoré spôsobujú kompresiu nervov.

Príčina

Ľudia s hypotyreózou majú sklon k zadržiavaniu vody a opuchom v dôsledku pomalšieho obehu krvi a srdcového rytmu. Podľa Dr. Foot a Thyroid-Info spôsobuje tento opuch tlak na nervy a spôsobuje syndróm dechtového tunela a Grierson-Gopalanov syndróm.

Diagnóza

Diagnostika príčiny bolesti nôh v súvislosti s hypotyreózou si vyžaduje špeciálne zručnosti. Zvyčajne sa krvné cievy a pokožka javia normálne. Lekári si zvyčajne všimnú zadržiavanie vody a opuchy nôh a členkov. Pri syndróme pálenia nôh by sa podľa Dr. Foota mala pokožka cítiť teplá na dotyk.

Reliéf

Ľudia s bolesťou chodidla vyvolanou hypotyreózou všeobecne potrebujú lieky predpísané lekárom na reguláciu hladín hormónov. Bolesť chodidiel sa však zvyčajne zlepšuje priedušnými pohodlnými topánkami s podperami oblúka. Ľudia so syndrómom horiacich nôh môžu nájsť pohodlie namočením svojich nôh v studenej vode asi 15 minút a užívaním doplnkov vitamínu B, odporúča Dr. Foot. Ak bolesť nôh pretrváva aj po ošetrení hypertyreózou predpísanou lekárom, upozornite svojho lekára. Podľa Thyroid-Info môže byť príznakom nedostatočnej liečby hypotyreózy alebo pravdepodobne fibromyalgie.