Recenzia

Ako používať vitamíny na tvár


Vitamínové doplnky sa môžu užívať perorálne alebo na kožu. Niektoré vitamíny pomôžu vašej pokožke tváre bez ohľadu na to, ako sa používajú, zatiaľ čo iné sú prospešnejšie, ak sa prijímajú. Na trhu existuje množstvo pleťových vôd a iných výrobkov, ktoré obsahujú vitamíny, ale skôr, ako dôjdete a zakúpite si ten, ktorý sa javí, že obsahuje najviac vitamínov, potrebujete dosť informácií.

Pochopte, ktoré vitamíny sú pre vašu tvár lepšie pri lokálnej aplikácii a ktoré vitamíny poskytujú vašej pokožke viac výživných látok, ak sa požívajú v tekutej alebo tabletovej forme. Niektoré vitamíny, napríklad vitamín C, pomôžu vašej pokožke, pokiaľ ide o produkciu kolagénu, bez ohľadu na to, či je alebo nie je prijímaná alebo aplikovaná lokálne. Vitamín C však vykazuje okamžité zmeny pri lokálnej aplikácii na pokožku.

Skôr ako začnete používať akékoľvek nové krémy obohatené o vitamíny alebo neprijímať akékoľvek doplnky vitamínu, overte si to u lekára alebo dermatológa. Ak máte už existujúce zdravotné ťažkosti alebo ste tehotná, mali by ste sa bezpodmienečne poradiť so svojím primárnym lekárom skôr, ako začnete užívať akékoľvek nové doplnky, pretože môžu interagovať s akýmikoľvek liekmi na predpis, ktoré už užívate. Ak používate starostlivosť o pokožku na predpis od dermatológa, pred použitím nového pleťového krému sa s ním poraďte, pretože vitamíny môžu interagovať s liekmi na predpis.

Prečítajte si o výhodách vitamínov A, C a E pre zdravie pokožky. Jedná sa o tri hlavné vitamíny nachádzajúce sa v pleťových krémoch. Vitamín A sa používa na zmäkčenie pleti, ale zistilo sa, že je cennejší pri orálnych vitamínoch ako pri lokálnej aplikácii. Vitamín C pomáha znižovať začervenanie pokožky a pomáha budovať kolagén v pokožke, vďaka čomu je viac pružný. Ukázalo sa, že orálne vitamíny a lokálny krém na tvár obsahujúce vitamín C pomáhajú zdraviu pokožky tváre. Vitamín E je známy svojimi antioxidačnými schopnosťami. Pomáha pri zjazvení pokožky pri lokálnej aplikácii a tiež redukuje voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť vrásky pokožky.

Vyberte si lokálny krém, ktorý bude ťažiť z problémov, ktoré máte s pokožkou. Ak je vaša pokožka suchá, možno budete potrebovať krém obohatený o vitamín A, ale ak je vaša tvár suchá a červená, mali by ste sa nakláňať smerom k krému, ktorý ponúka vitamíny A aj C.

Pred použitím si prečítajte všetky ingrediencie, ktoré sa nachádzajú v akýchkoľvek krémoch na tvár. Niektoré môžu obsahovať okrem vitamínov aj iné prísady a pred použitím nového mlieka musíte mať istotu, že na niektorú z týchto zložiek nemáte alergiu, alebo riskujete, že vaša pokožka bude vyzerať horšie.

Tip

  • Nekupujte iba žiadne krémy na tvár, pretože obsahuje vitamíny. Pozorne si prečítajte štítok, aby ste zistili, koľko určitého vitamínu lotion obsahuje, a potom podľa svojho uváženia rozhodnite, či druh vitamínu v lotione prospeje vašej koži lokálne, alebo či si práve kúpiť vitamínovú tabletu, aby vám pomohol tvár vyzeráš lepšie.

Tip

  • Buďte opatrní pri prijímaní doplnkových vitamínových doplnkov vo vašej strave, ak už máte zdravotný stav alebo ste tehotná. Ak ste tehotná alebo máte zdravotné ťažkosti, pred prijatím akýchkoľvek doplnkov výživy sa poraďte so svojím lekárom.