Recenzia

Príznaky GERD u žien


GERD (gastroezofageálna refluxná choroba) je ochorenie spojené s pálením záhy. GERD je však chronický a narúša vaše normálne činnosti. U žien s nadváhou, fajčením alebo tehotných je pravdepodobnosť výskytu GERD pravdepodobnejšia ako u iných. Podľa Mayo Clinic a National Library of Medicine príznaky GERD u žien zahŕňajú bolesť a zlú chuť v ústach.

Kašeľ

GERD môže spôsobiť kašeľ alebo sucho v hrdle a pitie veľkého množstva vody alebo sódy môže zhoršiť príznaky GERD preťažením žalúdka nad jeho kapacitu.

Nespavosť

Môžete mať ťažkosti so zaspaním v noci kvôli GERD, najmä ak ste tehotná. Gravidita môže zhoršiť príznaky GERD zúžením žalúdka.

Bolesť

Môžete mať bolesti hrdla alebo hrudníka. Ženy, ktoré zažívajú ťažkú ​​bolesť na hrudníku, by mali okamžite vyhľadať lekársku pomoc, pretože príznakmi môžu byť skôr infarkty ako GERD.

Bolesť hrdla

Časté spätné pranie kyseliny do krku spôsobené GERD môže spôsobiť, že sa váš krk cíti bolesť a spôsobuje problémy s prehĺtaním jedla a nápojov.

Kyslá chuť

Môže sa vyskytnúť kyslá alebo kyslá chuť v ústach, čo je príznak GERD, ktorý sa môže zhoršiť konzumáciou kyslých alebo kofeínových potravín, ako je čokoláda.

Sipot

Kyselina z vášho žalúdka, ktorá je výsledkom GERD, môže dráždiť vaše dýchacie cesty, čo môže viesť k ťažkostiam s dýchaním a symptómom sipot.