Recenzia

Príčiny znecitlivenia špičky


Znecitlivenie na nohách môže byť mierne nepríjemným dočasným stavom alebo môže znamenať vážne ochorenie. Medzi príčiny znecitlivenia na nohách patria chronické zdravotné poruchy, faktory životného štýlu a vystavenie životného prostredia. Zoberme si tieto informácie od Americkej akadémie rodinných lekárov a kliniky Mayo o príčinách znecitlivenia prstov na nohách.

Zlé držanie tela

Ak sedíte so skríženými členkami alebo nohou pod zadkom, môžete mať na nohách pocit znecitlivenia.

Tesné topánky

Hoci vysoké podpätky a topánky so špičatými špičkami môžu byť atraktívne, môžu zovrieť vaše prsty na nohách a spôsobiť znecitlivenie.

Periférna neuropatia

Necitlivosť v nohách, ktorá je sprevádzaná pálením alebo pichnutím na nohách, rukách alebo prstoch, môže byť dôsledkom periférnej neuropatie.

Diabetická neuropatia

Diabetická neuropatia môže spôsobiť poškodenie nervov na končatinách v dôsledku zlej cirkulácie súvisiacej so zle zvládnutým diabetom.

Neurom

Nádor na jednom z nervov na nohách sa nazýva neuróm a môže mať za následok znecitlivenie a bolesť prstov pri chôdzi.

Gangréna

Gangréna na nohách môže byť dôsledkom infekcie rany alebo neliečenej cukrovky a môže spôsobiť znecitlivenie prstov na nohách, zmenu farby kože a nepríjemný zápach.

Omrzliny

Ak sa znecitlivenie na nohách objavilo po tom, čo ste boli vonku v chladnom počasí, môžete mať omrzliny, čo si vyžaduje neodkladnú lekársku starostlivosť.