Recenzia

Výživa japonského steaku

Výživa japonského steaku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Stravovanie v japonskom steakovom dome môže byť srdcom zdravý zážitok. Väčšina jedál v týchto reštauráciách je pripravená s minimálnym množstvom oleja, vďaka čomu je ich obsah tuku a kalórií nižší. Vedieť, čo si vybrať v japonských steakových domoch, vám môže pomôcť zostať na výživnej trati, dokonca aj keď budete jesť.

Druhy

Väčšina japonských steakových domov je navrhnutá v teppanyakiho tradícii. To znamená, že jedlo pripravuje na oceľovej mriežke (nazývanej hibachi) pri stole šéfkuchár, ktorý bol špeciálne vyškolený v odbore. Niektoré reštaurácie firmy Teppanyaki servírujú iba grilované jedlá, ktoré sa dajú pripraviť na rošte, zatiaľ čo väčšie reštaurácie majú aj sushi bar a samostatné menu s teplým jedlom. Na týchto miestach je množstvo výživných možností, pretože jedlo uvarené na hibachi sa zvyčajne pripravuje z malého množstva oleja a tuku.

Výhody

Japonské steakové domy obvykle ponúkajú širokú škálu bielkovín, vrátane rýb, kreviet, hrebenatiek, hovädzieho mäsa a hydiny. Hovädzie mäso má najvyšší obsah tuku, zatiaľ čo ostatné možnosti sú chudšie. Grilovaná zelenina je zvyčajne súčasťou týchto jedál; varia sa veľmi rýchlo, a preto nemajú dostatok času absorbovať svoj olej na varenie. Táto zelenina má tendenciu mať nízky obsah tukov a kalórií a počas varenia si zachováva svoju výživovú hodnotu, pretože sa podáva mierne chrumkavá. Ak sú k dispozícii sushi a sashimi, sú tiež zdravou alternatívou, pretože obsahujú málo sodíka a tukov. Vyhýbajte sa rolkám, ktoré majú krémové omáčky, a ak počítate uhľohydráty, vyberte sashimi bez ryže.

Dôležité informácie

Väčšina japonských steakových domov začína s jedlom šálky miso z jasného vývaru alebo zeleninovej polievky. Jedna šálka miso polievky má asi 40 kalórií a šálka vývaru na zelenine má 10 až 20 kalórií. Tieto polievky však môžu mať vysoký obsah sodíka. Okrem toho sa predjedlá v japonských steakových domoch takmer vždy podávajú s restovanou ryžou alebo rezancami, ktoré sú vysoko-uhľohydrátovými ponukami. Olej používaný na varenie ryže a rezancov zvyšuje ich kalórie a tuky a pridaná sójová omáčka zvyšuje obsah sodíka. Ak hľadáte zdravšiu alternatívu, požiadajte so svojím jedlom dusenú ryžu. Najlepšie by bola hnedá ryža, pretože je to komplexný uhľohydrát, ktorý obsahuje viac vlákniny zdravejšej srdca, ale biela ryža je tiež vhodnou voľbou, ak hnedá nie je k dispozícii.

Časti

Veľkosti porcií v teppanyaki reštauráciách sú zvyčajne veľmi veľké. Ak sa rozhodnete pre tradičné jedlá z ibišteka, menu zvyčajne obsahuje najmenej štyri kurzy haldy. Aj pri výbere zdravších možností hibachi sa kalórie rýchlo zvyšujú. Ak chcete čo najlepšie využiť výživné ponuky v japonských steakových domoch, zdieľajte tanier s inou osobou vo vašej skupine. Ak to nie je možné, skôr ako začnete jesť, požiadajte o krabicu na vytiahnutie a zabalte najmenej polovicu predjedla. Tým sa zabráni tomu, aby ste sa nechali rozptyľovať šou šéfkuchára a spotrebúvali viac kalórií, ako ste požadovali.

Štýl varenia

Ak má reštaurácia Teppanyaki okrem jedál z hibachov aj jedálny lístok, pravdepodobne bude k dispozícii celý rad spôsobov varenia pre mäso a zeleninu. Jedlá Tempura, katsu a agemomo sú rozdrvené a vyprážané a obsahujú viac tukov a kalórií ako položky uvarené na ibiškách. Mäso pripravené v štýle yaki-mono je grilované, zatiaľ čo položky v štýle yaki sú grilované. Jedlá Nimomo sa varia vo vode alebo vývare. Yakitori mäso sa špízuje, potom grilova, zatiaľ čo teriyaki výrobky sú marinované v tekutine na báze sójovej omáčky a potom grilované. Poznanie štýlov varenia vám môže pomôcť pri výbere výživnejších možností; Napríklad jedlá z yaki-mono sú vo všeobecnosti menej tuku a kalórií ako vyprážané predmety.Komentáre:

  1. Seaghda

    The thematic on-line magazine about style and fashion invites you to get acquainted with materials and articles about contemporary fashion. Our photos will brighten up the reading process and will give you pleasure. Our site is regularly updated and we post new articles and photos.

  2. Kaarlo

    Niečo v tom je. Ďakujem za vysvetlenie, čím jednoduchšie, tým lepšie...

  3. Hilderinc

    Prijímam to s potešením. Zaujímavá téma sa zúčastním. Spoločne môžeme prísť k správnej odpovedi.Napíšte správu