Rôzne

Aké sú príčiny rannej nevoľnosti?

Aké sú príčiny rannej nevoľnosti?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nauzea sa môže objaviť kedykoľvek počas dňa, ale je bežné ráno z rôznych dôvodov. Ak máte chronickú nevoľnosť, naplánujte si stretnutie so svojím lekárom, aby ste určili príčinu. Nauzea je symptóm, nie stav a naznačuje to, že sa vyskytuje väčší problém.

Tehotenstvo

Najčastejším dôvodom rannej nevoľnosti je skoré tehotenstvo; tento druh nevoľnosti sa označuje ako „ranná choroba“. Ranná choroba sa môže skutočne vyskytnúť celý deň u tehotných žien, pretože je to dôsledok poklesu hladiny cukru v krvi. Aby ste tomu predišli, skúste jesť malé jedlá po celý deň a ráno ráno zobrať pár sušienok alebo niečo malé.

Krvný cukor

Nízka hladina cukru v krvi môže ráno spôsobovať nevoľnosť pre ľudí, ktorí nie sú tehotní. Keď hladina cukru v krvi klesne po strávení jedla, môžete sa cítiť nevoľne. Toto sa často stáva ráno, kvôli času medzi večerou a prebudením. Jedzte neskoršie občerstvenie alebo skoré ranné občerstvenie pred tým, ako vstanete, aby ste zabránili tomuto druhu nevoľnosti.

Zažívacie ťažkosti

Nevoľnosť, ktorú cítite ráno, môže byť v skutočnosti kyslý reflux alebo tráviace ťažkosti; nazýva sa to aj GERD (gastroezofágová refluxná choroba). Ak budete jesť tesne pred spaním a potom si ľahnete, môže byť pre vaše telo ťažké stráviť toto jedlo a môže sa vrátiť späť. Aby ste tomu zabránili, skúste jesť skoršiu večeru alebo zostať nahor po svačine v noci.

Psychologické poruchy

Ranná nevoľnosť môže byť výsledkom psychologickej poruchy, ako je generalizovaná úzkostná porucha, depresia alebo sociálna úzkostná porucha. Nevoľnosť, ktorú cítite, by mohla byť výsledkom pocitu úzkosti alebo nervozity z vášho dňa alebo fyzickej reakcie na emocionálne znepokojenie, ktoré cítite v súvislosti so svojím životom.

Navštívte lekára

Ak sa vaša ranná nevoľnosť zhorší, môže to byť indikátorom vážnej choroby. Ihneď navštívte lekára, ak je nauzea sprevádzaná silnou bolesťou na hrudníku alebo bolesťami hlavy, mdloby, vysokou horúčkou a stuhnutým krkom alebo rozmazaným videním. Vyhľadajte lekársku pomoc, ak zvratky obsahujú krv alebo stolicu, pripomínajú kávové usadeniny alebo sú zelené.Komentáre:

 1. Brett

  Yes, you said that correctly

 2. Blanford

  Áno, je...

 3. Gore

  Som pripravený vám pomôcť, pýtajte sa. Spoločne môžeme prísť k správnej odpovedi.

 4. Erwin

  I congratulate, the idea excellent and timelyNapíšte správu