Info

Čo je lepšie, chôdza po ceste Dirt Vs. chodník?


Chôdza ponúka množstvo zdravotných výhod pre vaše srdce, pľúca, kĺby a svaly. Je to tiež jedno z najpohodlnejších cvičení. Časový rozvrh chôdze môžete meniť podľa svojej nálady alebo počasia. Samotná chôdza umožňuje vychutnať si prírodu alebo počúvať hudbu a chôdza v skupine vám umožňuje stráviť kvalitný čas so svojou rodinou alebo priateľmi. Váš výber chôdze môže ovplyvniť vaše potešenie z tohto cvičenia.

Prečo Walking Surfaces Matter

Zakaždým, keď urobíte krok, vyvíjate tlak na členky, kolená a boky. Aj keď množstvo sily generovanej pri chôdzi je menšie ako pri behu, táto sila stresuje vaše kĺby a môže sa časom hromadiť. Niektoré typy povrchov chôdze absorbujú niektoré otrasy, takže na vaše kosti je kladený menší stres.

Možné následky chôdznych plôch

Chôdza po tvrdých povrchoch môže viesť k zraneniam kolien a členkov a môže ľahšie unaviť vaše svaly. Ďalším potenciálnym nebezpečenstvom pre chodcov je nerovný terén. Nerovnomerné povrchy môžu spôsobiť stratu rovnováhy alebo podvrtnutie členka. Tieto povrchy však ponúkajú potenciálne výhody. Keď sa vyrovnáte s nerovným terénom, vaše nohy nenarazia zakaždým na zem v rovnakej polohe. Tieto malé úpravy budujú silu v členkoch a chodidlách a môžu znižovať vaše šance na vznik nadmerného zranenia.

Najlepšie kráčajúce povrchy

Betónové chodníky sú niektoré z najťažších povrchov chôdze. Ak je to možné, vyhnite sa často chôdzi po chodníkoch. Pretože mäkké povrchy, ako sú cesty nečistôt, absorbujú časť sily vyvíjanej na vaše kĺby, robia lepšiu voľbu. Ak nemáte prístup k prašnej ceste, môžete chodiť po tráve alebo po ceste v škole.

Topánky

Správna topánka môže kompenzovať niektoré z nevýhod chodiacej plochy, ktorá nie je ideálna. Bežecká obuv spravidla robí dobré rozhodnutia pre chôdzu. Vyberte si typ, ktorý vyhovuje vašim potrebám chodidla a členku. Ak musíte chodiť po chodníkoch, vyberte si topánky, ktoré poskytujú tlmenie a tlmenie nárazov. Ak máte slabé členky a musíte chodiť po nerovných povrchoch, tenisky s najvyššou špičkou vám môžu poskytnúť ďalšiu podporu pre členky. Odborníci na prevádzkovanie predajní obuvi vám môžu pomôcť urobiť správne rozhodnutie pre vaše chodidlá a preferovaný povrch pre chodcov.