Rôzne

Ako chodiť s trstinou

Ako chodiť s trstinou


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako ľudia starnú, vyvíjajú sa artritída, stuhnutie kĺbov, oslabenie svalov a problémy s koordináciou a rovnováhou. Mnohí seniori, ako aj iní, ktorí sa zotavujú z rôznych typov operácií, sa rozhodnú pre použitie v rovnováhe a bezpečnosti pri chôdzi. Aj keď to trvá trochu praxe, ako sa zdá „prirodzené“, chôdza s trstinou sa dá robiť plynulo.

Vyberte trstinu, ktorá má správnu dĺžku. Postavte sa rovno a držte palicu v jednej ruke tak, aby noha palice bola pevne na podlahe. Horná časť trstiny by mala dosiahnuť vrásky alebo záhyby na zápästí, ktoré sú viditeľné, keď ohnete chrbát ruky nahor.

Zvažte trstinu ako svoju novú „extra nohu“, ktorá slúži na odstránenie časti váhy vášho „problému“ alebo slabšej nohy. Držte palicu v ruke, ktorá je na boku vašej „dobrej“ nohy a trochu ohnite lakť.

Nakloňte svoju váhu na trstinu, aby ste odstránili časť váhy z „problémovej“ nohy a najprv vykročte vpred s „dobrou“ nohou.

Posúvajte palicu a svoju „problémovú“ nohu súčasne, aby ste urobili druhý krok, zatiaľ čo si udržujete svoju váhu na „dobrej“ nohe. Pokračujte krokmi 3 a 4 a manévrujte cez miestnosť.

Stúpajte po schodoch jeden po druhom tak, že uchopíte zábradlie rukou, ktorá je na rovnakej strane ako vaša „problémová“ noha. Postavte sa na prvý krok pomocou svojej „dobrej“ nohy. Položte trstinu na schod vedľa svojej „dobrej“ nohy, keď uvediete svoju „problémovú“ nohu tak, aby stála vedľa „dobrej“ nohy. Pokračujte týmto spôsobom a stúpajte po schodisku.

Tip

 • Uistite sa, že pri každom pokládaní hrotu trstiny na podlahu je pevne na povrchu a je v uhle 90 stupňov k podlahe. Ak používate trstinu so štyrmi hrotmi, uistite sa, že všetky štyri nohy trstiny sú pevne umiestnené na zemi pred posunutím nohy. Výška trstiny môže byť nastavená; uistite sa, že vaša palica vyhovuje vašej výške. Pozerajte sa priamo pred seba, nie dole na vaše nohy, aby ste udržali rovnováhu a zabránili nadhadzovaniu dopredu. Skontrolujte trstinu často, či nevykazuje nejaké problémy, ako sú roztrhnutia alebo chýbajúce časti.

Tip

 • Odstráňte všetky predmety z podlahy, ktoré by mohli spôsobiť pád, vrátane hádzacích kobercov a káblov žiaroviek; lepte alebo lepte všetky voľné okraje koberca. Odstráňte všetky predmety z podlahy, ktoré by mohli spôsobiť pád, vrátane hádzacích kobercov. káble žiaroviek. a neporiadok. Uistite sa, že na podlahe nie sú žiadne škvrny alebo iné zvyšky, ktoré by mohli spôsobiť pád. Nenoste šmykľavú obuv ani naťahovacie „švy“.


Pozri si video: EOG - Zabudnutý židovský cintorín Trstín 29102017 (Smieť 2022).


Komentáre:

 1. Fredek

  I believe that you are wrong. I propose to discuss it. Email me at PM.

 2. Donnie

  Je mi ľúto, ale myslím si, že robíte chybu. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.

 3. Domevlo

  I agree, useful message

 4. Collyn

  What audacity!Napíšte správu