Rôzne

Ako vyschnúť tekutinu zo stredného ucha

Ako vyschnúť tekutinu zo stredného ucha


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Infekcie stredného ucha spôsobujú veľa príznakov vrátane čistej tekutiny, ktorá môže vytiecť z ucha. Táto tekutina obsahuje baktérie. Infekcie stredného ucha sú v detstve veľmi časté a zriedkavé u dospelých. V zriedkavých prípadoch sú na vypustenie tekutiny potrebné chirurgické zákroky. Spravidla sa s nimi dá ľahko zaobchádzať pomocou konzervatívnych opatrení.

Dohodnite sa so svojím lekárom. Môže vaše dieťa vyšetriť a určiť potrebu liečby. Lekári budú zvyčajne počkať 72 hodín, kým podajú lieky, ak je vaše dieťa vo všeobecnosti zdravé a je staršie ako 6 mesiacov.

Dajte svojim deťom antibiotiká podľa pokynov. Toto je bežná liečba ušných infekcií spôsobených tekutinou. Uistite sa, že vaše dieťa dokončí celú liečbu, aj keď sa po niekoľkých dňoch cíti lepšie. Ak tak neurobíte, môže sa zvýšiť pravdepodobnosť, že sa infekcia vráti. Amoxicilín je najbežnejšie predpisovaným antibiotikom na infekcie stredného ucha, ale v prípade alergie vášho dieťaťa sú k dispozícii aj iné možnosti.

Poraďte sa so svojím lekárom o chirurgickom zákroku s cieľom vypustiť tekutinu, ak sa u vášho dieťaťa vyskytnú opakujúce sa infekcie, ktoré nereagujú na antibiotiká alebo ak ovplyvňujú jeho sluch. Najbežnejšia procedúra sa nazýva myringotómia, ktorá spočíva v zavedení malej drenážnej trubice cez ušný bubienok. Trubica odvádza tekutinu a obnovuje normálny tlak medzi stredným uchom a vonkajším uchom. Tento postup poskytne okamžitú pomoc. Rúrky nakoniec vychádzajú prirodzene, keď vaše dieťa rastie a odtokové otvory sa uzavrú do jedného roka.

Tip

  • Riaďte sa všetkými pokynmi lekára týkajúcimi sa ušných trubíc. Vaše dieťa bude musieť pri plávaní a kúpaní používať špeciálne ušné zátky. Váš lekár vám môže povedať, kde ich získať. Môže vám tiež dať ďalšie návrhy.

Tip

  • Vloženie ušných trubíc nezaručuje, že vaše dieťa nikdy nedostane ďalšiu infekciu ucha. Ak infekcie pretrvávajú aj po 4 rokoch veku, lekár vám môže odporučiť odstránenie adenoidov vášho dieťaťa. Sú zodpovední za zachytávanie baktérií a iných škodlivých organizmov, ktoré vstupujú do tela, ale ak sa sami často nakazia, môžu spôsobiť problémy, ako sú ušné infekcie.