Rôzne

Aké sú príčiny bolesti nôh a kolien?

Aké sú príčiny bolesti nôh a kolien?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Neexistuje absolútne žiadna mylná bolesť nôh a kolien, najmä keď ich používame a ktorým čelíme, je to väčšinu dňa. Chôdza po schodoch, chôdza po schodoch, chôdza po tvrdých povrchoch, jogging alebo stojace státie, všetko môže klásť tlak na nohy a kolená. Robiť každodenné činnosti môže byť oveľa náročnejšie, keď spodná časť nášho tela kričí, aby sme prestali. Existujú dôvody pre bolesť a existujú veci, ktoré sa dajú urobiť, aby sa to zastavilo.

Artritída

Artritída, stav, keď sa kĺby zapália, sa bežne vyskytuje v kolenách a bokoch. Príznaky artritídy sú stuhnutie kĺbov, čo sťažuje ich použitie, spolu s tupými až silnými bolesťami, ktoré pretrvávajú v kĺboch ​​a okolo nich. Artritída sa vyskytuje viac u starších ľudí, hoci nie je neobvyklé, že sa vyskytujú u ľudí všetkých vekových skupín. Existuje mnoho liekov na liečenie a zmiernenie príznakov artritídy.

Hĺbková žilová trombóza

Hlboká žilová trombóza (DVT) je stav, pri ktorom sa škvrna zráža vo veľkých žilách nôh. HŽT môžu byť život ohrozujúce, ak cestujú do pľúc a spôsobujú pľúcnu embóliu. Hoci sa uvádza, že takmer polovica pacientov trpiacich DVT nikdy nezažije bolesť. V druhej polovici je bolesť označená ako pretrvávajúca bolesť a noha je veľmi jemná na dotyk, najmä v oblasti lýtok. Noha sa tiež zmení na modrú alebo fialovú do obehu, ktorý bol odrezaný od zrazeniny. DVT sa môžu vytvárať počas pomalého časového obdobia, čo pacientovi poskytuje čas na jeho vyriešenie. Avšak, veľa foriem DVT rýchlo, bez varovných signálov vôbec. DVT nemusia byť život ohrozujúce, ak sú zachytené v čase. Viac informácií o DVT nájdete na www.vdf.org/diseaseinfo/dvt/index.php.

Diabetická nervová bolesť

Cukrovka môže spôsobiť vážne poškodenie nervov, najmä nôh a okolo kolien. Symptómy sú opísané ako ostrá bolesť pri streľbe s pálivým pocitom, brnenie a znecitlivenie. Existujú lieky na liečbu bolesti diabetických nervov, takže ak si myslíte, že trpíte týmto stavom, kontaktujte svojho lekára. Ak sa chcete dozvedieť viac o dostupných liečebných postupoch, navštívte nižšie uvedený odkaz.

Holenné štiepky

Holenné dlahy sú zápaly svalov okolo holene nôh. Holenné dlahy sa vyskytujú častejšie u ľudí, ktorí behajú, idú rýchlo, chodia na tenis alebo na bicykli na veľké vzdialenosti. Holenná dlaha je silná bolesť, ktorá sa objavuje v prednej časti nohy priamo pod kolenom. Bolesť môže byť taká silná, že pulzuje a spôsobuje bolesť celej nohy. Podľa Mayo Clinic holenné dlahy nemusia byť trvalým problémom. Môže sa s nimi zaobchádzať so správnym odpočinkom. Ak sa chcete dozvedieť viac o holennej dlahe, prečítajte si odkaz uvedený nižšie.

Vymknúť

Je bežné, že sa vymkne koleno alebo členok, najmä pre športovcov. Podvrtnutie je zranenie väzu v dôsledku stresu, ktorý sa kladie na väz, zvyčajne spôsobený neznámym pohybom alebo skrútením. Podvrtnutie je okamžitá prudká bolesť, ktorú si nemožno všimnúť. Bolesť môže vydržať nohu, ale je najťažšia v poranenej oblasti a okolo nej. Ak je podvrtnutie ťažké, často je potrebný chirurgický zákrok na fixáciu väzu, ale pre miernejšie kmene je potrebný čas a odpočinok.

Zápal šliach

Šľachy spájajú tkanivo so svalom a nachádzajú sa v celom tele. Šľachy v oblasti nôh a kolien sú viac ohrozené poranením, pretože nohy a kolená sa používajú denne a pri intenzívnom cvičení. Keď sa šľachy pritiahnu alebo roztrhnú, môžu spôsobiť silnú bolesť, ktorá môže pretrvávať po celej nohe a kolene, ak je to dosť závažné. Zápal šliach je sprevádzaný opuchom a citlivosťou na poškodenú oblasť. Pri natrhnutých šliach môže byť potrebná operácia, ak je natrhnutie dostatočne silné. Ale na ťahané a vystresované šľachy je zvyčajne potrebné všetko na to, aby ste sa správne uzdravili.