Rôzne

Výhody liečby balzamickým octom

Výhody liečby balzamickým octom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aceto balsamico tradizionale, známejší ako balsamicový ocot, pochádza pred viac ako tisíc rokmi v regióne Emilia-Romagna v severnom Taliansku. Autentický balsamicový ocot si vyžaduje zdĺhavý proces starnutia. Cenný lektvar bol pre masový trh nedostupný až do 80. rokov, kedy tvorcovia vyvinuli rýchlejšiu metódu jeho výroby. Po drahej gurmánskej liečbe je balzamový ocot cenovo dostupným korením predávaným vo väčšine obchodov s potravinami.

Podobne ako iné octy aj balzamová odroda nie je len chutná, ale prináša aj mnohé zdravotné a liečivé účinky.

História octu

Dôkazy naznačujú, že Babylončania boli prví, ktorí v roku 5 000 pnl. Vyrobili ocot z ovocia. Staroveké civilizácie v Číne a Egypte používali ocot ako konzervačné látky a ochucovadlá. Gréci používali ocot na liečbu respiračných chorôb. Biblia spomína jej použitie ako liečivé tonikum. Vekmi si ďalšie kultúry cenili ocot pre svoje svižné a dezinfekčné vlastnosti. Ocot sa dnes vo varení bežne používa ako konzervačná látka a ako korenie. Mnoho ľudí stále používa ocot ako prírodný čistiaci prostriedok pre domácnosť, pomoc pri kráse a posilňovač zdravia.

Proces výroby balzamového octu

Bohatý hnedý balzamový ocot pochádza z hrozna zozbieraného neskoro v sezóne. Po rozdrvení hrozna sa šťava alebo „mušt“ pomaly varí na otvorenom ohni. Proces varenia odparuje väčšinu vody zo šťavy a zanecháva hustý sladký sirup, ktorý sa naleje do suda alebo suda. Vzdušné kvasinky vstupujúce do prieduchov v nádobách začínajú prirodzeným procesom kvasenia, ktorý premieňa cukor na alkohol. Baktérie pôsobiace na alkohol ho menia na kyselinu octovú. Kvapalina sa naleje do menších drevených nádob, kde dozrie minimálne 12 rokov, aby sa z nich stal balsamikový ocot.

Nutričné ​​výhody octu balsamico

Balzamový ocot si zachováva mnohé výživové výhody hrozna, z ktorého sa vyrába. Balzamový ocot, bohatý na minerály, obsahuje 7 percent odporúčanej dennej potreby vápnika, 10 percent železa, 8 percent horčíka, 5 percent fosforu, 8 percent draslíka a 17 percent mangánu. Balzamový ocot je tiež dobrý pre srdce a obehový systém - má nízky obsah sodíka, veľmi nízky obsah nasýtených tukov a nemá cholesterol. Balzamový ocot obsahuje polyfenoly, ktoré sú známe protirakovinové činidlá.

Iné zdravotné prínosy octu

Ocot je prírodný dezinfekčný prostriedok. Je to jeden z mála činiteľov, ktorý zabíja toxické plesne. Ocot zabíja aj baktérie a iné baktérie; pomáha obnoviť prirodzené „ph“ alebo kyslosť ľudského tela. Ocot sa používa na liečbu tráviacich problémov a na zníženie akné. Ocot sa bežne používa ako vaginálny sprcha a regeneračný vlasový produkt.

Dôležité informácie

Balzamový ocot je chutný a zdravý doplnok k šalátom a zelenine. Väčšina z 224 kalórií v typickej porcii octu balsamico pochádza z cukrov. Toto by sa malo vziať do úvahy pri plánovaní stravovania diabetikov.