Rôzne

Zoznam vitamínov, ktoré potrebujú chladenie

Zoznam vitamínov, ktoré potrebujú chladenie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Väčšina vitamínových výrobkov si zachováva integritu a sviežosť, ak sú uchovávané pevne uzavreté a skladované pri izbovej teplote. Niektoré vitamíny a doplnky však vyžadujú chladenie, aby si zachovali svoju čerstvosť a užitočnosť. Patria sem tekuté vitamíny, niektoré esenciálne mastné kyseliny a probiotiká. Doplnky v kapsulách majú obaly, ktoré ich chránia pred oxidáciou, a preto nevyžadujú chladenie.

Kvapalné vitamíny

Kvapalné vitamíny sú sviežejšie a účinnejšie ako tabletové formy, preto si na udržanie tejto čerstvosti a sily vyžadujú chladenie. Vitamínové tablety obsahujú konzervačné látky, ktoré zvyšujú ich trvanlivosť. Pretože tekuté vitamíny tieto prísady neobsahujú, podľa DoctorYourself.com vyžadujú chladenie.

Rybie oleje

Rybie oleje sú esenciálne mastné kyseliny. Z dôvodu vysokých hladín omega-3 môžu doplnky rybieho oleja znižovať cholesterol a prípadne znižovať zápal. Kvapalné prípravky sú citlivé na svetlo, a preto sa obvykle balia do nepriehľadných fliaš. Keď ich otvoríte, sú tiež vystavené pôsobeniu kyslíka a ak sa vynechajú z chladničky, môžu sa pokaziť. Podľa AllAboutVision.com ich chladenie tiež podľa chuti redukuje na rybku.

Ľanový olej

Ľanový olej je rovnako ako rybí olej dobrým zdrojom esenciálnej mastnej kyseliny omega-3. Je tiež vynikajúcim zdrojom vlákniny a bielkovín. Ľanový olej obsahuje podľa Národného strediska pre doplnkovú a alternatívnu medicínu vysokú koncentráciu fytoživín, ktoré sú prospešné pre zdravie ľudí. Ľanový olej, rovnako ako rybí olej, môže tiež pomôcť pri znižovaní zápalov a cholesterolu. Ak je ľanový olej v tekutej forme, po otvorení ho pevne utesnite a nechajte ho vychladnúť.

Probiotiká

Probiotiká sú zdraviu prospešné baktérie používané na zdravie tráviaceho ústrojenstva. Formy probiotík zahŕňajú acidofilné a iné živé bakteriálne doplnky, správy Harvard Health Publications. Pretože obsahujú aktívne kultúry, ktoré môžu zomrieť, ak sú vystavené teplu, svetlu a vzduchu, je nevyhnutné, aby ste ich chladili.