Info

Je lepšie schudnúť ráno alebo v noci na chudnutie?


Väčšina odborníkov v oblasti zdravia vrátane MayoClinic.com a Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb obhajuje cvičenie ako dôležitú súčasť chudnutia. Najefektívnejší čas na chudnutie závisí okrem iného od vašej osobnej energie a úrovne motivácie a vašich pracovných a rodinných rozvrhov. Ranné aj nočné cvičenia ponúkajú značné výhody a potenciálne nedostatky. V konečnom dôsledku je najlepším obdobím, kedy budete pracovať na chudnutí, čas, ktorý budete pravidelne dodržiavať.

Sila v noci

Nočné cvičenie skracuje čas, ktorý je potrebný na zahriatie, pretože vaše srdce a svaly sú primeranejšie ako pri prvom uvedení do postele, Cedric Bryant, hlavný vedecký pracovník American Council on Exercise, povedal pre Forbes.com vo februári 2007. Bez správneho zahriatia je pravdepodobnejšie zranenie. Cedric tiež poznamenáva, že večer má vaše telo vyššiu teplotu jadra, ktorá vám môže pomôcť lepšie vykonávať výbušné cvičenia, ako sú kickbox alebo raketové športy. Teplé svaly tiež lepšie reagujú na tréningy silového tréningu. Silový tréning je nevyhnutnou súčasťou každého programu na chudnutie, pretože vám pomáha budovať svalovú hmotu, čo zvyšuje váš pokojový metabolizmus.

Ranná konzistencia

Dostatok tréningu z cesty vám zabezpečí, že sa tak stane. Dobré úmysly na večernú návštevu telocvične môžu ľahko vykoľajiť práca na poslednú chvíľu alebo rodinné povinnosti. Odloženie tréningu až do večera vám tiež poskytne dostatok času na nájdenie výhovoriek - napríklad šťastnú hodinu alebo prašný dom - na preskočenie vašej relácie. Ráno cvičenie vám môže pomôcť vytvoriť celkový zdravý výhľad pre váš deň, takže vás inšpiruje držať sa zdravého stravovacieho režimu, ktorý podporuje chudnutie.

Spánková deprivácia

Ak sa neustále snažíš spať, aby si sa dostal k svojmu rannému tréningu, môžeš si robiť viac škody ako úžitku. Chronická deprivácia spánku zvyšuje riziko vzniku chorôb, zhoršuje vašu mentálnu kapacitu a zvyšuje pravdepodobnosť, že budete mať život ohrozujúcu nehodu. Harvardská lekárska škola poznamenáva, že strata spánku môže pôsobiť proti všetkým výhodám cvičenia pri chudnutí, pretože telo zbavené spánku produkuje viac hladových hormónov a ľahšie ukladá uhľohydráty, čo spôsobuje zvýšenie telesnej hmotnosti.

Spaľovanie tukov

Prvé cvičenie ráno na prázdnom žalúdku môže spáliť o niečo viac tukov, ale kompromis je, že pravdepodobne budete rýchlejšie unaviť a nakoniec skrátite tréning - čo vám z dlhodobého hľadiska nebude mať žiadnu výhodu pri spaľovaní kalórií. , Štúdia uverejnená v marci 1999 v publikácii "Liečivá a veda v športe a cvičení" zistila, že cyklisti, ktorí cvičili v stave pôstu, unavovali oveľa rýchlejšie ako cyklisti, ktorí konzumovali raňajky pred tréningom. Kratšie cvičenie znamená menej spálených kalórií a chudnutie. Po tréningu sa tiež môžete cítiť hlúpe a skončiť sa prejedaním, keď sa dostanete na raňajky. Ak sa rozhodnete vykonávať prvú vec ráno, dajte si malé občerstvenie pred tréningom, ako napríklad banán, jogurt alebo kúsok toastu s arašidovým maslom, takže môžete vynaložiť maximálne úsilie a udržať hlad na uzde.

Záver

Cvičenie je účinné iba vtedy, ak to urobíte. Ak naplánujete večerné cvičenie a zistíte, že pravidelne prechádzate alebo stlačíte tlačidlo odloženia, keď je čas prebudiť sa pre ranné sedenie, prehodnotte svoj plán. Nemusíte sa obávať menších výhod spaľovania tukov alebo budovania sily, ktoré sa vyskytujú v rôznych denných dobách a zameriavajú sa na skutočný vstup do telocvične.