Rôzne

Zotavenie po operácii chodidla na odstránenie vklady vápnika

Zotavenie po operácii chodidla na odstránenie vklady vápnika


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nohy môžu trpieť rôznymi chorobami. Tvorba vápenatých usadenín na rôznych častiach nôh v priebehu veku je stavom, ktorý často vidia podiatri. Tieto usadeniny vápnika často postupujú do bodu, kedy je nevyhnutný chirurgický zákrok na nohách. Zotavenie má zvyčajne krátke trvanie a nie je ťažké, hoci na určitý čas narúša normálne činnosti.

O kostí Spurs

Kostné ostrohy sú usadeniny vápnika, ktoré sa tvoria v dôsledku chronického zápalu na častiach chodidla, ktoré trpia neustálym trením alebo tlakom. Kostné ostruhy sa môžu vyskytnúť na päte alebo na ktorejkoľvek z nôh, ale zvyčajne sa týkajú piateho prsta na strane alebo na základni. Usadeniny vápnika môžu tiež rásť pozdĺž horného oblúka chodidla.

Čo spôsobuje vápnikové vklady na chodidlách

Tieto vápenaté usadeniny sa tvoria ako reakcia obranného mechanizmu tela. Keď je oblasť kosti vystavená neustálemu tlaku, treniu alebo inému stresu, reaguje tým, že sa pokúša opraviť sama a počas určitého obdobia buduje viac kosti. Môže to byť spôsobené jednoduchým starnutím alebo nadmerným používaním. Keď sa chrupavka, ktorá prekĺzne po kosti, opotrebuje v tejto oblasti zarastania, môže spôsobiť zápal, opuch a bolesť.

Chirurgia pre vklady vápnika

Podiatri zvyčajne vykonávajú chirurgický zákrok na kostnej ostrosti ambulantne. Chirurg odstráni kostnú ostrohu na prstoch tak, že urobí malý rez na postihnutej oblasti a vyťaží kostný výrastok súborom alebo silovým vrtákom. Potom chirurg vloží malý steh alebo dva na uzavretie rany. Pokiaľ ide o ostrohy na päte, chirurg môže čiastočne orezať plantárnu fasciu, sval, ktorý vedie od päty po pätu na spodnej časti chodidla, aby mal prístup k päte, aby dosiahol nános, ktorý spôsobuje problémy. Podiatrista potom obväzuje oblasť a položí na chodidlo špeciálnu obuv alebo topánku, aby ju chránila pred zranením, kým sa uzdraví. Podiatri potom poučujú pacientov o zmene obväzu doma. Stehy musia zostať na mieste najmenej 7 až 10 dní.

Proces obnovy

Väčšina pacientov sa odporúča, aby boli čoskoro po operácii chodidiel na nohách, aj keď činnosti môžu byť vážne obmedzené. Váš lekár vám predpíše vhodné lieky proti bolesti. Držať sa mimo nohy a zdvíhať ho pomáha znižovať opuch. Váš lekár vám môže odporučiť, aby ste sa vyhli ťažkému cvičeniu alebo dlhodobému státiu šesť až osem týždňov. Lekári majú vlastné individuálne pokyny na obdobie zotavenia.

Návrat k normálnym činnostiam

Väčšina ľudí sa môže vrátiť do práce do jedného týždňa, ak nie je potrebná veľká fyzická aktivita alebo špeciálna pracovná obuv. Počas procesu hojenia môžu byť vodičské schopnosti obmedzené a možno budete musieť konzultovať so svojimi zamestnávateľmi viac sedavých povinností, kým nebudete úplne uzdravení. Váš chirurg vám poradí, ako sa vrátiť k normálnej činnosti.