Rôzne

Alergie u ľudí s Pomorancami

Alergie u ľudí s Pomorancami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pomoranskí majitelia často považujú za nemožné odolať maznaniu so svojím psom a Pomorančania chcú byť vždy blízko svojim vlastníkom. Táto blízkosť môže byť úžasná, ale pre alergikov môže byť kontakt aj nešťastný. Podľa Americkej organizácie pre astmu a alergiu môže byť približne 10 percent populácie alergických na zvieratá. Väčšina majiteľov Pomoranska by sa nikdy nerozhodla rozlúčiť so svojimi psami, ale našťastie existujú spôsoby, ako im čeliť alergiám.

Príčiny

Aj keď veľa ľudí predpokladá, že alergickú reakciu spôsobujú vlasy psa, v skutočnosti sú to sliny. Proteín sa vylučuje v slinách a moči psa. Keď pes olizuje kožušinu, bielkovina sa ukladá a potom sa pri pohybe psa rozptyľuje do vzduchu. Lízanie od vášho Pomoranian môže spôsobiť vyrážky, často sprevádzané intenzívne svrbenie.

Príznaky

Kýchanie, kongescia, výtok z nosa, sipot, dýchavičnosť a vyrážky - to všetko sú príznaky, že môžete byť na svojho Pomoranana alergický. Vaše oči často začervenajú a opuchnú. Niekedy môže osoba s alergiou na svojho psa trpieť opakovanými prechladnutiami, bolesťami v hrdle a príznakmi podobnými chrípke celé roky predtým, ako si uvedomí, že je to pes.

Diagnóza

Predbežná diagnostika alergií na psov sa uskutočňuje pozorovaním alergických symptómov. Alergológ môže vykonať jednoduchý kožný test na potvrdenie alergie. Na vpichnutie povrchu pokožky sa používa podkožná ihla obsahujúca psie stierače. Ak je prítomná alergia, na koži sa prejavia opuchy a začervenanie. K dispozícii je tiež krvný test, ktorý môže potvrdiť prítomnosť alergických protilátok.

Riešenie

Kúpanie týždňa Pomeranian pomôže odstrániť sliny a odumreté kožné bunky, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Kefy vytiahnite vonku, kedykoľvek je to možné. Udržujte svojho psa mimo spálne. Vo vašom systéme ústredného kúrenia a klimatizácie používajte filtre HEPA. Vysávač, ktorý je špeciálne vyrobený pre chlpy domácich miláčikov - so silným odsávaním a špeciálnymi prídavnými zariadeniami, ktoré zdvíhajú vlasy z kobercových vlákien - pomôže. Mnohé tiež obsahujú filtre HEPA. Odstráňte koberce a ak je to možné, nainštalujte tvrdé drevo alebo dlaždicu. Kožený nábytok je najlepší, keď žijete s alergiami na Pomoranian. Vlasy pre psov ľahko utierajú vlhkou handričkou.

Lieky

K dispozícii sú voľne predajné lieky, ktoré môžu pomôcť zmierniť príznaky alergií na psov. Antihistamíny sú zvyčajne účinné pri zastavení preťaženia a vyrážok. Užitočné môžu byť nosné spreje, dekongestanty a očné kvapky. Steroidy vám môže predpísať lekár. Vo vážnejších prípadoch môže lekár predpísať sériu alergických injekcií, ktoré sa snažia znecitliviť váš systém na alergény psov.