Rôzne

Cvičenie po artroskopickej operácii kolena

Cvičenie po artroskopickej operácii kolena


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Artroskopická operácia kolena je bežný postup, ktorý môže liečiť niekoľko porúch a zranení. S minimálnou inváziou môže chirurg vykonať rozsiahle opravy kolenného kĺbu bez toho, aby vytvoril veľkú jazvu, minimalizoval riziko infekcie a zvýšil rýchlosť zotavenia.

Quadriceps: The Key Muscle

Po operácii začnite so svojím fyzioterapeutom. Je nevyhnutné navštíviť profesionálneho fyzioterapeuta, aby sa zabezpečilo, že sa v správnom čase vykonávajú správne cvičenia, aby sa úplne uzdravilo. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú budete cvičiť ako prvé, budú vaše štvorkolky. Tieto svaly sa „vypínajú“ vždy po operácii kolena, bez ohľadu na to, aké sú malé. Avšak štvorkolky sú uzamykacie svaly pre vaše koleno a poskytujú stabilitu. Bez silných štvorkoliek nemôžete svoje koleno bezpečne používať.

Quad Sets

Ležiace na chrbte alebo v sklopenej polohe, narovnajte nohy tak, aby chrbty kolien boli rovno oproti podlahe. Pomocou svalov, ktoré krúžia na kolennej čiapke, dotiahnite koleno a zatlačte kolennú časť dolu smerom k podlahe, zatiaľ čo stlačíte svaly štvorhlavého svalu. Toto vlastne spôsobí, že sa vaše kolená „pohnú“ nohou smerom k panve, keď sa svaly napnú. Ihneď po operácii to bude veľmi bolestivé a veľmi ťažké, ale je dôležité zahájiť cvičenie do niekoľkých hodín po ukončení operácie. Do 10 na sadu (s najviac tromi sadami) a každú kontrakciu svalov držte najmenej 10 sekúnd.

Výťahy na nohy

Pod dohľadom fyzického terapeuta začnete s vyťahovaním nôh. Vykonávajú sa pri ležaní. Pretože štvorkolka nebude chcieť fungovať, bude to kopať sval, ktorý chce kopnúť. Preto je dôležité položiť nohu rovno a potom ju zapojiť tak, ako keby ste robili kvadrant, ako je opísané vyššie. Potom a len potom môžete zdvihnúť nohu.

Zdvihnite nohu najmenej o 18 palcov, potom ju držte rovno --- zatlačte štvorité svaly, aby ste ich pevne držali --- potom sklopte nohu na podlahu a uvoľnite štvorcový sval. Opakovať. Začnite s jednou sadou 20 a prepracujte si až tri sady po 20 s každou nohou.

Výťahy na nohy II

Ležiaci na vašej strane a zaistite svoje štvorkolky okolo kolena. Držte nohu rovno a zdvihnite ju k stropu. Ak chcete začať, podržte najmenej päť sekúnd a potom nižšie. Opakujte rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom kroku. Keď sa sila vracia do vašej štvorkolky, môžete vydržať dlhšie a prepracovať sa až na 20 sekúnd. Ležiaci na bruchu, zapojte štvoritý sval a zdvihnite nohu smerom k stropu. Je dôležité zvýšiť najmenej 10 palcov. Držte v rovnakom vzore, ako je uvedené vyššie. Potom spustite a uvoľnite. Všetky tieto výťahy nôh výrazne posilnia vaše štvorcové svaly a pomôžu vám na ceste k úplnému uzdraveniu.