Rôzne

Ako správne schudnúť

Ako správne schudnúť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V USA je 33% dospelých a 17% detí obéznych. Nadváha môže viesť k ochoreniu srdca, cukrovke, vysokému cholesterolu a krvnému tlaku a rakovine. Chudnutie môže byť ťažké, ale nakoniec príde na spaľovanie väčšieho množstva kalórií, ako si beriete; musíte spáliť 3 500 kalórií, aby ste stratili jednu libru. Chudnutie sa najlepšie dosiahne kombináciou zdravej výživy a pravidelného cvičenia.

Jedzte vyváženú stravu. Jesť stravu bohatú na chudé bielkoviny, celé zrná, ovocie, zeleninu a zdravé tuky, ako je olivový olej a avokádo, vám pomôže udržať správnu váhu. Konzumácia zdravých potravín pomáha telu zabezpečiť živiny, ktoré potrebuje na správne fungovanie; tiež to pomôže udržať vás plný a energický. Piť veľa vody. Vyhnite sa jedlám, ktoré pozostávajú z prázdnych kalórií, ako sú jedlá vyrobené z bieleho cukru alebo múky, ako aj z rýchleho občerstvenia a alkoholu. Je dôležité nejesť viac kalórií, ako potrebuje vaše telo; vhodný príjem kalórií môžete zistiť konzultáciou s odborníkom na výživu alebo lekárom. Počet môžete odhadnúť aj pomocou kalkulačky kalórií online.

Cvičte pravidelne. Zúčastnite sa na miernej aeróbnej aktivite väčšinu dní v týždni asi 30 minút. Nájdite aktivitu, ktorú vás baví, napríklad beh alebo bicyklovanie, ktorá vám pomôže udržať sa pri nej. Zahrňte silový tréning do svojej rutiny. Činnosti, ako sú domáce práce, chôdza so psom a namiesto schodov výťahom, sa počítajú k celkovému spáleniu kalórií. Zdvíhacie závažia zvýšia vašu svalovú hmotu a posilnia váš metabolizmus. Vaše telo bude potrebovať viac energie, aby mohlo fungovať, čo vedie k zvýšenému spaľovaniu kalórií po celý deň a noc, aj keď nepracujete.

Spravujte svoje emócie. Stres, nuda a emočné problémy môžu viesť k prejedaniu alebo jedeniu nezdravých potravín, ako sú sladkosti a rýchle občerstvenie. Nájdite zdravé spôsoby, ako sa vysporiadať so svojimi emóciami, napríklad písanie v denníku, jogu alebo rozhovor s priateľom. Pri sledovaní televízie sa vyhnite nezmyselnému jedlu. Trávte čas s priateľmi a členmi rodiny, ktorí povzbudzujú a podporujú vaše ciele. Ak vynecháte tréning alebo sa pomýlite s liečbou, odpustite sebe a zamerajte sa na návrat na trať.

Buď trpezlivý. Chudnutie, ak je vykonané správne, vyžaduje čas. Ak ste v súlade so svojimi diétnymi a cvičebnými programami, dôjde k zníženiu hmotnosti a budete s väčšou pravdepodobnosťou dlhodobo držať svoju váhu. Nezameriavajte sa na mierku; telo je tvorené väčšinou vodou, takže denné výkyvy hmotnosti sú normálne. Cieľom je stratiť asi 1 až 2 libry. týždeň. Ak stratíte viac ako to, je to znamenie, že strácate váhu vody alebo svalov skôr ako tuk.