Rôzne

Ako liečiť štipnuté nervy stekajúce po nohách

Ako liečiť štipnuté nervy stekajúce po noháchWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Štipnutý nerv sa objaví, keď je nerv stlačený svalom, kosťou alebo iným tkanivom. Môže to byť spôsobené zranením postihnutej oblasti, nadmerným používaním svalov alebo niekedy tehotenstvom. V tehotenstve je častý opuch alebo opuch tkaniva, čo môže spôsobiť tlak na nervy a spôsobiť nervy. Medzi príznaky patrí znížená citlivosť, pocit pálenia a brnenia, bolesť vyžarujúca z chrbta, zadok a nohy, slabosť svalov a citlivosť. Liečba zovretého nervu je zameraná na zmiernenie bolesti a obnovenie mobility do postihnutej oblasti.

Poraďte sa so svojím lekárom, ak sa u vás vyskytne necitlivosť, brnenie alebo bolesť v určitej oblasti alebo ak sa vám kríži, chrbát alebo nohy, alebo ak strácate svalovú funkciu. Váš lekár vykoná fyzickú skúšku. Po určení zdroja bolesti môže lekár vykonať ďalšie testy, napríklad magnetickú rezonanciu, aby vyhodnotil postihnuté miesto.

Vezmite protizápalové lieky, ako je ibuprofén alebo svalový relaxant, ak vám to odporučí lekár. Injekcie kortizónu podávané v oblasti zovretej nervovej oblasti môžu tiež pomôcť zmierniť bolesť a opuch.

Aplikujte studené balenie na postihnuté miesto počas 20 minút každé 2 hodiny počas prvých 48 hodín po zranení, aby ste zmiernili opuch a bolesť. Ak bolesť pretrváva aj po 2 dňoch, skúste na bolestivú oblasť aplikovať tepelné balenie po dobu 20 až 30 minút každé 2 hodiny po dobu 24 hodín.

Odložte postihnutú oblasť a vyhýbajte sa činnostiam, ktoré mohli spôsobiť stlačenie nervu na prvom mieste, ako je beh alebo bicyklovanie, až kým sa váš stav nezlepší. Možno budete musieť zostať na lôžku, najmä ak je nervová bolesť v nohe spôsobená nadmerným užívaním.

Poraďte sa so svojím lekárom o fyzioterapeutických cvičeniach, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť a zlepšiť váš stav. Môže odporučiť konkrétne cvičenia pre váš stav, vrátane posilnenia svalov, predĺženia nôh alebo strečingových cvičení. Chiropraktik môže tiež pomôcť zmierniť bolesť zovretého nervu. Môžete tiež zvážiť masážnu terapiu, ktorá môže zmierniť bolesť.

Preskúmajte možnosti chirurgického zákroku, ak vám to lekár odporučí, a ak je váš stav trvalý alebo trvá dlhšie ako niekoľko mesiacov alebo rokov.

Tip

  • Pomôcť môže byť nosenie dlahy alebo ortézy na nohe, aby sa obmedzila aktivita v tejto oblasti, až kým sa nezviazne nervy.

    Ak cvičenie alebo akákoľvek liečba zhoršuje váš stav, mali by ste o tom informovať svojho lekára a možno budete musieť vyhľadať alternatívnu starostlivosť.