Rôzne

Ako zastaviť vyrážku pred svrbením

Ako zastaviť vyrážku pred svrbením


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vyrážka zahŕňa zmeny v textúre, vzhľade a farbe pokožky. Môže ovplyvniť iba jednu oblasť vášho tela alebo celú pokožku. Vyrážky môžu zmeniť farbu pokožky a spôsobiť svrbenie. Môžu tiež opuchnúť a zapáliť sa, bolestivé, červené, hrboľaté, šupinaté alebo suché. Vyrážky sú spôsobené mnohými faktormi, ako sú choroby, alergie a dráždivé látky pre životné prostredie. Využitím všetkých liekov uvedených nižšie môžete účinne zabrániť svrbeniu vyrážky a okolitých oblastí.

Potlačte oblasť svrbenia ľadom alebo chladom. Aplikácia chladu na vyrážku môže zastaviť svrbenie ochladením pokožky. Môže vám tiež pomôcť odolávať nutkaniu poškriabať. Naneste ľadový obklad priamo na svrbenie počas 15 minút a kedykoľvek to bude potrebné.

Naneste hydratačný krém s mentolom. Mentol v kombinácii s ďalšími účinnými látkami zvlhčujúceho mlieka môže upokojiť a ochladiť svrbenie. Okrem toho vám môže pomôcť zabrániť, aby sa vyrážka vysušila a praskla. Pri známke svrbenia a pred spaním naneste na postihnuté miesto veľkorysé mlieko. V miestnom lekárni nájdete hydratačné krémy, ako je napríklad Aveeno Skin Relief, s hydratačným krémom.

Na svrbivú vyrážku naneste ovos so zázvorovou šťavou. Ďumbier obsahuje účinnú zlúčeninu 6-gingerol, ktorá zmierňuje zápal a sčervenanie spojené s väčšinou vyrážok. Táto zmes môže upokojiť vyrážku a znížiť svrbenie. Pridajte do šálky šálku tepelne neupraveného ovsa a celé ošúpané zázvory a zmiešajte do pastovitej zmesi. Aplikujte zmes na postihnutú oblasť dvakrát denne a pri prvých príznakoch svrbenia. Nepoužitú zmes uložte do chladničky na neskoršie použitie.

Na vyrážku naneste caladryl (calamínové mlieko). Calamín chráni, ochladzuje a upokojuje vyrážky, vďaka čomu je kožná vyrážka menej podráždená a svrbivá. Aplikujte krém veľkoryso na postihnuté miesto dvakrát denne alebo podľa potreby. Caladryl si môžete kúpiť v miestnom lekárni.

Vezmite voľnopredajný antihistaminikum, ako je napríklad Benadryl. Tento liek účinkuje tak, že blokuje účinok histamínu, látky, ktorá spôsobuje svrbenie a začervenanie. Odporúčaná dávka je jedna tableta každé štyri až šesť hodín denne. Nikdy neužívajte tento liek pred alebo po šoférovaní, pretože to môže spôsobiť ospalosť.

Tip

  • Pred samoliečbou kožných vyrážok sa poraďte so svojím lekárom.