Rôzne

Ako používať vyhrievaciu podložku na žalúdok na bolesť


Existuje mnoho príčin bolesti žalúdka, od menštruačných kŕčov po zápchu až po bolesti brucha. Aplikácia tepla je testovanou metódou na uvoľnenie svalov žalúdka a na zmiernenie bolesti, ktorú môžete zažiť. Na trhu je k dispozícii mnoho rôznych typov vankúšikov - od vankúšikov na jedno použitie, cez vankúšiky na pšeničné v mikrovlnnej rúre až po high-tech elektrické modely s reguláciou teploty. Bez ohľadu na to, aký typ podložky máte, existuje spôsob, ako bezpečne a efektívne používať podložku.

Skontrolujte podložku, aby ste sa uistili, že je čistá, bez závad a v dobrom funkčnom stave.

Vykurovaciu podložku prikryte mäkkou utierkou alebo krytom dodávaným s vyhrievacou podložkou.

Vykurujte vyhrievaciu podložku. Ak používate vložku do mikrovlnnej rúry, zahrievajte ju v mikrovlnnej rúre jednu až dve minúty s pohárom vody, ktorý sa nachádza vedľa vankúšika. Ak používate elektrickú podložku, zapnite ju, nastavte ju na požadovanú teplotu a počkajte, kým sa nezahreje. Vždy začnite s nízkym nastavením a pripravte sa na pohodlnú teplotu.

Aplikujte podložku na brucho. Uistite sa, že vankúšik sedí na vrchu vášho žalúdka a či nie je zachytený pod vaším telom. Ak nemôžete ovládať nastavenie teploty a zistíte, že vankúšik je príliš horúci, skúste medzi vankúšik a pokožku umiestniť ďalší uterák.

Podložka musí byť nanesená na žalúdok maximálne 15 minút. Keď používate elektrickú podložku, nezabudnite ju po použití vypnúť a odpojiť od steny.

Tip

  • Pri kúpe elektrického ohrievacieho podložky vyhľadajte modely, ktoré majú nastavenie časovača. Týmto spôsobom sa vankúšik vypne po uplynutí vopred stanoveného času, čím sa zníži riziko popálenia.

Tip

  • Použitie vyhrievacej podložky priamo na bruchu sa neodporúča tehotným ženám.

    Nikdy nepoužívajte vyhrievaciu podložku počas spánku, pretože by ste mohli riskovať popálenie pokožky alebo požiar.