Rôzne

Ako prirodzene liečiť príznaky divertikulitídy

Ako prirodzene liečiť príznaky divertikulitídy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Divertikulitída spôsobuje veľké množstvo bolesti v črevnej oblasti a môže ju sprevádzať análne krvácanie, kŕče, zápcha, plyn a nevoľnosť. Divertikulitída je spôsobená, keď sa nestrávené jedlo včas nepresúva tráviacim systémom. Nestrávené jedlo sedí v črevách a začína dráždiť divertikulu, čo spôsobuje, že sa zapáli. Našťastie môžu byť príznaky divertikulitídy veľmi zmenené alebo odstránené pomocou niekoľkých zmien stravovania.

Začnite diétu s vysokým obsahom vlákniny. Vlákno podporuje trávenie a zabraňuje hromadeniu nestrávených potravín, ktoré môžu spôsobiť zápal divertikúl. Pokúste sa včleniť do vašej dennej stravy najmenej 30 g vlákniny.

Jedzte organické ovocie a zeleninu bohatú na vlákninu, aby ste znížili príznaky divertikulitídy. Ekologické výrobky neobsahujú chemikálie a pesticídy, ktoré môžu dráždiť a zhoršovať divertikulitídu. Semená, malé orechy a zelerová stopka sa nedajú ľahko stráviť a ľudia, ktorí trpia divertikulitídou, by sa im mali vyhnúť.

Počas celého dňa spotrebujte veľké množstvo vody. Udržiavanie hydratácie pomáha telu lepšie tráviť jedlo a pracuje na vyčistení systému. Po celý deň by ste mali vypiť najmenej 8 pohárov vody.

Vykonajte rutinné cvičenie. Vykonávanie najmenej 25 minút cvičenia každý deň pomáha pri trávení a môže zmierniť príznaky divertikulitídy. Horiaca energia signalizuje telu, aby v ňom uložené jedlo používalo na energiu a znížilo množstvo nestráveného jedla v črevách.

Použite klystír na vyčistenie vnútorností. Nestrávené jedlo môže upchať črevá a spôsobiť veľké množstvo bolesti. Použitie voľne dostupného klystýru môže pomôcť vyčistiť blokádu a uvoľniť tlak spôsobujúci nepohodlie.

Tip

  • Ľanový olej a rybie oleje pomáhajú pri trávení.

Tip

  • Vyhnite sa jesť korenené jedlá.