Rôzne

Prečo som hladný ráno?


Vstávanie z postele, pretože musíte ísť do práce, je jedna vec, ale vstávanie, pretože vaše brucho je reptanie, je úplne iná vec. Ranný hlad nemusí byť pre vás rutinným javom. Začnite piť viac vody, sledujte, čo jete pred spaním a spite viac. Postupom času by sa mali zmierňovať bolesti raného hladu.

Ste dehydratovaný

Počas odkladania noci preč nepijete žiadne tekutiny, ako by ste po celý deň. Nedostatok tekutín v noci vás môže nasledujúce ráno nechať dehydratovať. Ak máte nízku hladinu tekutín, môžete si skutočne pomýliť ten pocit hladu. Skôr ako pôjdete ponoriť sa do prvého občerstvenia, dajte si ruky najskôr na pohár alebo dve vody. To vám pomôže rehydratovať a môže minimalizovať tie ranné bolesti hladu.

Váš krvný cukor je nízky

Nízka hladina cukru v krvi sa môže vyskytnúť občas - aj keď nie ste diabetik. Napríklad, ak jete jedlo naplnené škrobom včera predtým, pozostávajúce zo zemiakov, chleba alebo cestovín, vaše telo premení všetok tento škrob na glukózu. To spôsobí, že hladina cukru v krvi prudko stúpa a potom počas spánku klesá. Váš mozog potom dostane signál, že musíte jesť viac, aby ste dostali palivo vo forme glukózy. Ak máte nízku hladinu cukru v krvi, môžete sa tiež cítiť nevoľne, nervózne alebo mať rýchly srdcový rytmus. Udržujte večeru ľahkú a zamerajte sa na večeru zhruba tri hodiny pred spaním, navrhuje registrovaný dietológ Tracy Lockwood. Keď sa zobudíte, budete mať hladinu cukru v krvi pod kontrolou a znižujete problémy s hladom.

Nespali ste dobre

Zlé vzorce spánku často spôsobujú, že vaše telo produkuje viac ghrelínu, hormónu hladu. Váš žalúdok vytvára ghrelín, ktorý vášmu mozgu hovorí, že musíte jesť. Čím viac ghrelínu máte vo svojom tele, tým hlad budete pravdepodobne cítiť. Pravidelne chodíte spať a držať sa svojho ranného času prebudenia, a to aj cez víkendy. Dodržiavaním pravidelného režimu spánku by ste mali byť schopní udržať ghrelín pod kontrolou, čím sa zníži hlad skoro ráno.

Prechádzate PMS

Ak ste žena, váš mesačný cyklus by mohol spustiť ranný hlad raz za čas. V premenštruačnom štádiu vytvára vaše telo viac progesterónu. Je známe, že tento hormón zvyšuje vašu chuť do jedla. Zobudenie sa s búrlivým apetítom alebo túžbou po jedle v určitých časových obdobiach mesiaca vám umožní zistiť, že ste pravdepodobne premenštruačný. Počas tejto fázy sa tiež môžete cítiť nafúknutý, plynatý a máte bolesti hlavy. Pitné tekutiny, vyvážená strava, pravidelné cvičenie a dostatočný spánok sú všetky preventívne kroky, ktoré môžete podniknúť na zníženie účinkov premenštruačného syndrómu.