Rôzne

Je Herpangina nákazlivá?

Je Herpangina nákazlivá?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Herpangina je relatívne nová detská choroba. Je to len okolo 50. rokov, ale odvtedy sa stala prvkom prvých rokov života. Herpangina, ktorá je nepríjemná, ale nie nebezpečná, je nákazlivé ochorenie, ktoré sa môže šíriť ako požiar cez školu alebo školu. Niekoľko preventívnych opatrení môže pomôcť spomaliť jeho šírenie, hoci dospelí už môžu mať imunitu proti stavu.

Identifikácia

Herpangina je vírusový stav, ktorý spôsobuje, že sa v hrdle a ústach vytvárajú vredy. V závažných prípadoch sa môžu objaviť aj vredy na nohách a rukách, čo chorobe dáva iné meno - „choroba rúk, nôh a úst“. Aj keď má podobný názov, herpangina nie je spôsobená vírusom herpesu, ale mnohými inými rôznymi druhmi vírusov, z ktorých najbežnejším je coxsackievirus A16. Herpangina postihuje väčšinou malé deti, ale môže ju získať ktokoľvek.

Príznaky

Medzi príznaky herpangíny patrí horúčka a zlé bolesti v krku. Krk bude červený a v ústach sa objavia malé pľuzgiere pripomínajúce vredy vredu. Vredy môžu byť tiež na vnútornej strane pier a hrdla. Závažnejšie prípady budú mať tieto malé pľuzgiere na koži - na perách pier a okolo nich a na chodidlách a dlaniach rúk. Je pomerne bežné, že pľuzgiere herpangíny sa šíria tak ďaleko - viac ako polovica prípadov herpangíny áno. Deti majú tendenciu byť pochopiteľne drzé a trpia zníženou chuťou k jedlu, pretože bolesť v krku spôsobuje bolesti. Symptómy zvyčajne pretrvávajú asi týždeň.

Liečba

Keďže herpangina je vírus, neexistuje spôsob, ako ju vyliečiť - budete musieť počkať, kým ju imunitný systém tela neodstráni. Dovtedy existujú spôsoby, ako urobiť herpanginového pacienta pohodlnejším. Over-the-counter lieky proti bolesti môžu pomôcť znížiť bolesť a znížiť horúčku. Dráždivá strava pomáha pacientovi jesť a piť viac. Obzvlášť dobré sú mliečne a mliečne potraviny (zmrzlina môže pomôcť pokušiť najnižšiu chuť do jedla). Je obzvlášť dôležité uistiť sa, že pacient má dostatok nápoja - v závažných prípadoch je možné, že ak je bolesť hrdla príliš silná, môže byť potrebné podať iv nemocnici. Liečba bolesti Canker môže pomôcť zmierniť bolesť herpangíny.

Nákaza

Herpangina je určite nákazlivá! Šíri sa slinami a výkaly. Nie je prekvapením, že herpangina sa väčšinou šíri z dieťaťa na dieťa v školských domoch a na školách. Ak ste dospelí, môžete byť voči herpangíne imúnni - keďže väčšina prípadov je spôsobená vírusom coxsackievirus A16, ak ste herpangínu mali skôr, ako budete mať pravdepodobne nejakú formu imunity. Stále si pravdepodobne nepamätáte, či ste mali herpangínu, alebo nie, takže je pravdepodobne najlepšie prijať nejaké preventívne opatrenia pre seba a zabrániť šíreniu stavu na ostatných.

Prevencia

Umývanie rúk, najmä pred prípravou jedla alebo jedla, vám môže pomôcť chytiť herpangínu. Naučiť deti umývať si ruky im môže pomôcť chytiť sa vírusu a zabrániť im v šírení vírusu na ďalšie deti. Ak má vaše dieťa herpangínu, je preňho najlepšie zostať doma až do konca.