Rôzne

Čo robiť Systems pľúc pracovať s?


Ako je uvedené na webovej stránke Neurovedy pre deti, všetky systémy tela sú vzájomne prepojené a vzájomne závislé. To platí aj o jednotlivých orgánov. Pľúca sú jedným z životne dôležitých orgánov tela. Pľúca sa nachádzajú vo vnútri hrudnej dutiny, hneď za prsnými kosťami. Sú zodpovedné za prenos kyslíka do tela a pracujú v spojení s inými jednotlivými orgánmi a telesnými systémami, aby zabezpečili výmenu plynov.

Dýchací systém

Pľúca sú zvyčajne spojené s dýchací systém. Dýchací systém je kombináciou telesných orgánov, ktoré pomáhajú pri dýchacom procese. Dýchacie cesty, pľúca a krvné cievy sú niektoré z hlavných orgánov v tomto systéme. Po prenose vzduchu cez dýchacie cesty sa privádza do pľúc, kde sa filtruje a cez krvné cievy prechádza kyslík, zatiaľ čo oxid uhličitý sa z krvi odstraňuje a prenáša do pľúc.

Obehový systém

Keď kyslík prechádza cez dýchacie cesty a pľúca a vstúpi do krvných ciev, je prenášaný do srdca. Pľúca preto hrajú ústrednú úlohu v krvnom obehu, ktorý je riadený obehovým systémom. Srdce je hlavným orgánom v obehovom systéme a pľúca a srdce sú vždy v spolupráci. Srdce prechádzajú „použitou“ krvou bohatou na oxid uhličitý späť do pľúc. Oxid uhličitý prechádza do alveol pľúc a uvoľňuje sa pri dýchaní.

Svalový systém

Ako je uvedené v článku o užitočnom online článku na University of Colorado v Boulderi, pľúca sú „špongiové“ a „elastické“; oni majú žiadnu svalové tkanivo ich vlastné. Napriek tomu neustále pracujú na distribúcii kyslíka v tele. Túto stálu prácu umožňujú rôzne svaly, ktoré obklopujú pľúca a poskytujú oporu, medzi ktoré patria svaly bránice a hrudného koša. Tieto svaly umožňujú expanziu a relaxáciu pľúc, čím sa kyslík dostáva dovnútra a von.

Nervový systém

Aj keď pľúca nepracujú priamo s nervovým systémom, dá sa povedať, že nervový systém je „regulátorom“ pľúc. Nervový systém, ktorý prechádza správami a signálmi telom, reguluje rýchlosť výmeny plynov v pľúcach a monitoruje množstvo plynov prítomných v pľúcach a okolitých krvných cievach.