Info

Cvičenie brušných loptičiek na pomoc dieťaťu pri pohybe nadol


Porodná lopta je cvičebná loptička, ktorá pomáha pracujúcej žene umiestniť svoje dieťa do optimálnej polohy pre pôrod. Po prvom štádiu pôrodu, keď dieťa klesne na svoje miesto, použite pôrodnú guľu, ktorá pomôže dieťaťu vytlačiť pôrodný kanál na miesto, kde bude nakoniec dodaná. Tento nástroj uznávajú lekári, pôrodné asistentky, dvojičky a skúsené matky kvôli svojej účinnosti a schopnosti minimalizovať bolesť počas pôrodného procesu.

Sediaci na Birthing Ball

Sedieť vzpriamene na pôrodnej plese je užitočné počas rannej pôrodu a tlačenia, hovorí organizácia Arizona Doula Organisation and Association for Education Education Association. Táto poloha zvyšuje prietok krvi do dieťaťa, zmierňuje tlak a poskytuje podporu pre kolená a stehná. Keď ste uvoľnení a v pohodlnej polohe, dieťa sa úspešne pohybuje dole v maternici a mimo pôrodného kanála. Sedenie vzpriamene na pôrodnej plese však nie je pre väčšinu žien počas aktívnej práce nepohodlné, pretože tlak na zapletené stydké pysky sa môže cítiť bolestivý.

Prehodený cez Birthing Ball

Odpočívať na vašich rukách a kolenách je dobré pre aktívnu prácu a tlačenie, pretože panva je otvorená a širšia ako v iných polohách, napríklad keď ležíte rovno na chrbte. Táto poloha tiež podporuje dieťa, ktoré je v zadnej polohe, aby sa pred narodením otočilo do správnej polohy. V tejto polohe je vaše horné telo prehodené cez pôrodnú loptu, zatiaľ čo kolená, holene a chodidlá sú na zemi. Hojenie sem a tam v tejto polohe tiež pomáha zvládať bolesť kontrakcií, ktorá pomáha dieťaťu pohybovať sa ďalej nadol.

Mierne prepracovaný s Birding Ball medzi kolenami

Niektoré ženy sa cítia pohodlnejšie, keď počas pôrodu a pôrodu ležia na posteli alebo stoličke, ale sklopenie zvyčajne nie je optimálnou polohou pre pôrod. Táto pozícia je užitočná pre ženy, ktoré nemôžu stáť a počas práce musia zostať v posteli. Keď sedíte, motýľte si nohy, roztiahnite kolená od seba a dotýkajte sa chodidiel k sebe. Umiestnite pôrodnú loptu medzi kolená tak, aby jej nohy objímali nohy. Potom sa mierne nakloňte dopredu, aby ste objali loptu. V tejto polohe sa môžete pohybovať tam a späť a povzbudzovať dieťa k posunu polôh v maternici alebo pôrodnom kanáli, alebo vám môžu pomocníci pri narodení pomôcť.

Iné cvičenia a použitia

Tehotná žena sa vo všeobecnosti cíti dobre sedieť na pôrodnej plese, pretože poskytuje podporu pre svoje ťažké brucho, zadok a chrbát. Okrem toho, keď sedíte vzpriamene na pôrodnej gule, použijete najlepšie držanie tela na umiestnenie dieťaťa do správnej polohy pre pôrod. Ak uvažujete o použití pôrodnej gule, uistite sa, že vaše zariadenie umožňuje jej použitie, a precvičte si pozície pred dátumom splatnosti, aby ste ich mohli počas pôrodného procesu sústrediť a udržiavať.