Rôzne

Ako opraviť poškriabané perá

Ako opraviť poškriabané perá


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Škrabance na okuliare na predpis sú nepríjemné a môžu rušiť videnie. Niektoré škrabance sú skôr na ochrannom povlaku ako na skutočných sklách a existujú spôsoby, ako tieto okuliare opraviť. Medzi dostupné metódy patria súpravy na opravu škrabancov dostupné v kanceláriách optometristov a produkt s názvom Armor Etch, ktorý je chemickým výrobkom na predpisové okuliare.

Na okuliare naneste leštidlo zo súpravy na opravu škrabancového skla. Jemne vtierajte do sklenených šošoviek jemnú handričku, ktorá je súčasťou súpravy. Poháre obrúste, až kým sa poľský krém nevyčistí.

Pozrite sa na okuliare a zistite, či majú stále škrabance. Ak už nie sú k dispozícii žiadne škrabance, nie sú potrebné ďalšie metódy odstraňovania škrabancov. Ak sú ešte nejaké škrabance, nasaďte si rukavice.

Pridajte Armor Etch na bavlnenú guľu. Natierajte Etor Armor na obe strany šošoviek jemným potieraním šošoviek bavlnenou guľkou. Produkt používajte veľkoryso, ale nedovoľte, aby kvapkala. Nechajte ho sedieť 5 minút na pohári.

Vyberte brnenie Etch opláchnutím vodou pod umývadlom. Na získanie chemikálie použite bavlnenú guľu alebo podobný predmet. Pozrite sa cez okuliare. Akékoľvek škrabance, ktoré boli v povlaku na skle, by mali byť odstránené. Šošovky sú poškriabané na plast a je potrebné ich vymeniť, ak sú v pohári stále škrabance.

Tip

  • Ak sa na nich Armor Etch dostane, okamžite ich očistite. Je to chemikália a môže dráždiť pokožku.