Rôzne

Ako napísať sťažnosť na starostlivosť o pacienta v nemocnici

Ako napísať sťažnosť na starostlivosť o pacienta v nemocniciWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Písanie sťažnosti do nemocnice je efektívny spôsob, ako získať osobnú spokojnosť a sprostredkovať informácie, aby nemocnici pomohli predchádzať podobným negatívnym zážitkom. Vzhľadom na dôležitosť zdravotníckych služieb a možnosť poškodenia pacienta je dôležité, aby nemocnica poskytovala spätnú väzbu o podštandardnej starostlivosti alebo o iných problémoch, ktoré sa vyskytli ako pacient. Zostaňte v pokoji, keď píšete sťažnosť, je potrebné, aby bol váš list braný vážne a aby ste ho nevnímali ako niekoho, kto preháňa.

Zistite meno koordinátora sťažností pacienta alebo osoby zodpovednej za vybavovanie sťažností v nemocnici. Nezabudnite si zapamätať adresu a správne napísanie konkrétnej osoby, ktorej sa hovorí ako váš vhodný kontakt. Osoba, ktorá zastáva túto pozíciu v nemocnici, obvykle chápe nemocničné pravidlá a je v jedinečnej pozícii, ktorá pomáha vyriešiť vaše sťažnosti.

Zhromaždite všetky svoje fakty s podrobnosťami o menách, dátumoch a presnom probléme. Presnosť je rozhodujúca. Usporiadajte všetky informácie potrebné na začatie písania listu a podporných dokumentov, ktoré sa majú skopírovať a zahrnúť.

Formátujte list ako obchodné písmeno. Zarovnajte písmeno tak, aby spláchlo doľava. Začnite odosielateľom nadpis, ktorý obsahuje vaše meno, adresu a telefónne číslo. Potom pridajte dátum, v ktorom píšete list. Do tohto dátumu uveďte adresu osoby, ktorej sa list zasiela. Ďalej napíšte vhodné pozdravy, ako, Vážený pán alebo pani Smithová.

Napíšte prvú verziu listu. Prejdite rýchlo k veci a svoju sťažnosť opíšte v prvom odseku. Buďte struční a jasní. Podrobnosti zoznamu. Dodržiavajte fakty a nespracúvajte podrobnosti, ktoré zmiasť alebo poškodiť informácie, ktoré sú kľúčové pre sťažnosť. Opíšte, čo chcete dosiahnuť napísaním listu.

Korektúru listu. Nespoliehajte sa na kontrolu pravopisu, aby ste zachytili všetky chyby, pretože slová, ktoré sú zneužité, ale správne napísané, sa nemusia pri kontrole pravopisu zobraziť. Ak chcete skontrolovať svoj tón a gramatiku, prečítajte si list od dôveryhodného priateľa s dobrými jazykovými znalosťami. List opravte ešte raz po vykonaní opráv pred zaslaním konečného návrhu.

Zašlite kópie príslušnej dokumentácie na zálohovanie svojej sťažnosti. Originály neposielajte, pretože ich už nikdy neuvidíte. Kópie posielajte ďalším ľuďom, ktorí vám môžu pomôcť vyriešiť sťažnosť.

Pošlite poštu s osvedčením podľa listu, aby ste mali dôkaz, že ste list poslali.