Rôzne

Percocet na bolesť zubov

Percocet na bolesť zubov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Percocet je silný liek, ktorý sa často používa na zmiernenie silnej bolesti zubov. Je to kombinácia oxykodónu a acetaminofénu. Lekári podávajú liečivo, aby pomohli zvládnuť bolesť zubov v prípade stredne ťažkých až ťažkých bolestí. Je klasifikovaný ako narkotický analgetikum triedy 2. Preto je kontrolovaná federálnou agentúrou na presadzovanie drog.

Bežné použitia

Percocet sa používa na úľavu pacientom trpiacim priamo chronickou bolesťou zubov alebo operáciou ústnej dutiny alebo opakovanou bolesťou čeľuste alebo tváre spojenou s bolesťami zubov. Zubní lekári môžu niekedy kombinovať lieky s látkami, ako sú antibiotiká alebo iné protizápalové lieky.

Charakteristiky Percocetu

Percocet obsahuje oxykodón, silný a vysoko návykový narkotikum. Oxycodon je z hľadiska sily podobný morfínu. Acetaminofén, druhá zložka Percocetu, sa predáva na voľnom trhu pod takými značkami ako Tylenol. Ak je oblasť okolo bolestivého zubu zapálená v dôsledku infekcie, môže byť potrebný aj ibuprofén alebo aspirín, pretože ani tento oxykodón, ani acetaminofén nedokážu čeliť tomuto problému.

Dávkovanie

Pacientom sa zvyčajne predpisuje najmenšia možná dávka na zmiernenie bolesti, aby sa znížilo riziko vedľajších účinkov a / alebo závislosti. Najbežnejšia dávka pozostáva z 5 mg oxykodónu a medzi 325 a 500 mg acetaminofénu. Aj keď je v každej dávke obsiahnuté iba malé množstvo oxykodónu, acetaminofén zvyšuje jeho účinnosť.

Možné vedľajšie účinky Percocetu

Užívanie Percocetu môže viesť k vedľajším účinkom. Mierne účinky môžu zahŕňať závraty, miernu bolesť žalúdka alebo hnačku, sucho v ústach a rozmazané videnie. Medzi závažnejšie vedľajšie účinky patrí zmätenosť, spomalenie srdcového rytmu, plytké dýchanie, žltačka, mdloby a dokonca záchvaty. Riziko týchto vedľajších účinkov je väčšie u ľudí, ktorí mali reakcie na iné narkotiká vrátane morfínu, a u ľudí, ktorí kombinujú lieky proti bolesti s alkoholom.

Bezpečnostné opatrenia pre pacientov

Pri užívaní liekov by pacienti nemali piť alkohol ani užívať iné lieky proti bolesti bez toho, aby sa poradili so svojím lekárom alebo lekárnikom. Tablety by sa mali užívať presne podľa pokynov a iba v prípade, že sú potrebné na bolesť. Pacienti by sa mali čo najskôr snažiť zbaviť drogy, aby sa predišlo zneužívaniu a závislosti.


Pozri si video: Závislost & vývoj mozku - Dr. Gabor Maté (Smieť 2022).