Rôzne

Aké sú príznaky a príznaky hormonálnej alebo chemickej nerovnováhy?


Hormonálna alebo chemická nerovnováha môže vaše telo dostať do negatívnych zmien, ktoré by mohli byť mätúce, a dokonca ho možno nesprávne interpretovať ako niečo iné. Najčastejšie sú zmeny spočiatku jemné, ale ak nie sú správne diagnostikované, môžu viesť k závažnejším stavom, ktoré sa ťažko liečia.

Príznaky hormonálnej nerovnováhy

Podráždenosť a extrémne zmeny nálady môžu odrážať hormonálnu nerovnováhu. Ďalšími faktormi, ktoré treba hľadať, sú rýchly srdcový rytmus na krátke obdobie v čase, problémy so spánkom počas noci, zvýšené napätie vo svaloch v tele a možná strata libida. Ak je prítomný jeden alebo viac z týchto príznakov, je vhodné poradiť sa s lekárom čo najskôr.

Príznaky chemickej nerovnováhy

Aj keď niektoré príznaky chemickej nerovnováhy by mohli prispieť k hormonálnej nerovnováhe, niektoré príznaky sú oveľa duševnejšie znepokojujúce. Depresia akéhokoľvek druhu, ktorá môže zahŕňať duševné nepohodlie, smútok, hnev alebo zmätok, sú jednoznačnými znakmi chemickej nerovnováhy. Problémy môžu byť aj problémy s koncentráciou a dočasná strata pamäte.

Liečba chemických a hormonálnych nerovnováh

Najlepšie je navštíviť svojho lekára, aby prediskutoval, ktorá forma liečby je pre vás najlepšia. Avšak, existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť doma, aby ste obmedzili svoje príznaky. Dobré miesto je začať robiť malé zmeny vo vašom životnom štýle. Jedzte vyváženú stravu plnú ovocia, zeleniny a vlákniny. Vystrihnite alkohol a kofeín a zvážte aj zvýšenie cvičenia. Bylinkový čaj a masáže môžu tiež pomôcť uvoľniť mozog a telo, čo uľahčuje vyrovnanie sa s akoukoľvek nerovnováhou, s ktorou sa môžete stretnúť.