Rôzne

C. Infekcie ťažkosti a močového mechúra


Clostridium Difficile je nebezpečná baktéria, ktorá môže spôsobiť vážne infekcie a niekedy aj smrť. Často sa to nazýva „Obtiažnosť C“. Mnoho ľudí, ktorým sú predpísané antibiotiká na jednoduchú infekciu močového mechúra, nakoniec postihne túto chorobu, pretože antibiotiká zabíjajú zdravé baktérie v črevách a ak sú prítomné, umožňujú sporom typu C Difficile vyrastať mimo kontroly v tele. Na zničenie týchto perzistentných baktérií je potrebná okamžitá lekárska starostlivosť.

Definícia

C Difficile je baktéria, ktorá sa prirodzene vyskytuje vo vzduchu, vode, pôde a v stolici ľudí a zvierat. Vytvára ťažké spóry, ktoré môžu žiť mesiace v prostredí alebo na povrchoch. Niektorí ľudia majú prirodzene hrubé črevné baktérie typu C, ale sú schopní zabrániť rozvoju infekcie v dôsledku zdravých imunitných systémov. C Ťažké infekcie sa nachádzajú iba v hrubom čreve a mali by sa okamžite liečiť, aby sa zabránilo vážnemu ochoreniu alebo úmrtiu. Iba v Spojených štátoch amerických trpia každoročne infekciami typu C ťažké.

Prevodovka

Ľudia, ktorí sú infikovaní ťažkosťami typu C, šíria baktérie po tom, ako majú stolicu a riadne si neumývajú ruky. Potom kontaminujú povrchy, ako sú kľučky dverí, telefóny a počítače, bakteriálnymi spórami. Keď sa niekto iný dotkne kontaminovaného povrchu, spóry sa rozšíria do ich rúk a nevedomky požitie po dotyku s ústami alebo po jedle bez toho, aby si najskôr umyli ruky.

Príznaky

Mierne prípady ťažkosti typu C produkujú 3 alebo viac vodnatých stolíc za deň a mierne kŕče v bruchu. Závažnejšie prípady spôsobujú 10 až 15 vodnatých stolíc za deň a silnú bolesť brucha. Ľudia so závažnými prípadmi môžu mať tiež vysokú horúčku, dehydratáciu z voľného pohybu čriev a krv v stolici.

Rizikové faktory a komplikácie

Najbežnejším rizikovým faktorom pre ťažkosti typu C je nedávna alebo súčasná antibiotická liečba spôsobená infekciou močového mechúra. Väčšina antibiotík používaných na infekcie močového mechúra sú veľmi silné širokospektrálne antibiotiká, ktoré tiež ničia baktérie v celom tele. Tieto antibiotiká zabíjajú dobré baktérie vo vašich črevách, čím umožňujú množiť sa akejkoľvek prítomnej baktérii C. Difficile mimo kontroly. Nedávne hospitalizácie, v ktorých prevláda ťažkosť C, tiež slúžia ako rizikový faktor pri chytení choroby. Ak sa nelieči, môže spôsobiť ťažkú ​​dehydratáciu, ktorá vedie k zlyhaniu obličiek, trvalému poškodeniu alebo strate hrubého čreva a smrti.

Diagnóza

Váš lekár bude pravdepodobne podozrivý na ťažkosti typu C, ak máte časté príznaky a nedávno ste boli liečení antibiotikami na infekciu močového mechúra. Potom odoberie vzorku vašej stolice, aby zistil akékoľvek toxíny emitované z baktérií C. Difficile. Môže sa tiež rozhodnúť vykonať vyšetrenie hrubého čreva, aby pozoroval akékoľvek opuchnuté črevné tkanivo, hnis a všetku krv, ktorá môže byť prítomná.

Liečba a prevencia

Je zvláštne, že na liečbu infekcií typu C Difficile sa používajú dve rôzne antibiotiká. Metronidazol sa používa v miernych prípadoch a vankomycín sa používa v závažných prípadoch. V závažných prípadoch môže byť potrebná hospitalizácia na doplnenie stratených tekutín a poskytnutie IV antibiotík, ktoré sú účinnejšie. Na obnovu normálnych baktérií nachádzajúcich sa v hrubom čreve môžu byť podávané probiotické lieky a zriedkavo je potrebné chirurgicky odstrániť časti hrubého čreva, ktoré sú vážne choré. Správne umývanie rúk a zabránenie zbytočnej liečbe antibiotikami sú najlepším spôsobom, ako zabrániť infekciám typu C Difficile.